45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać

45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znaćAutor: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Tomek Kozłowski
Wydawnictwo: Agora/Tamaryn
 

30 września br. ukazała się książka Grzegorza Kasdepki "45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać". Autor tłumaczy w niej znaczenie 45 trudnych pojęć, wykorzystując do tego 45 gatunków literackich. Wydanie z ilustracjami Tomka Kozłowskiego przygotowała Agora.

"45 puknięć w głowę. Słowa i pojęcia, które warto znać" to książka przeznaczona nie tylko dla dzieci - powinni ją przeczytać również dorośli. Mama, tata, babcia, wujek, stryjenka, a może ktoś inny, z kim dzieci lubią spędzać czas - każda z tych osób powinna być zaproszona do zabawy. Bo najlepiej pukać się w głowę razem, wtedy przychodzi do niej więcej ciekawych myśli.

W książce znajduje się kilkadziesiąt wytłumaczeń pojęć i wyrażeń. Aby nie powielać przy każdym z objaśnianych wyrazów tego samego schematu, co i raz autor sięga po inne gatunki literackie. Znajdą się tu opowiadania fantastyczne i kryminalne, wywiady i rymowanki, dowcipy, bajki, a nawet ogłoszenia.

Grzegorz Kasdepke jest jednym z najchętniej czytanych polskich autorów tworzących dla dzieci i młodzieży. Niemal wszystkie jego książki osiągnęły status bestsellera. Popularność łączy z uznaniem krytyki - niewiele jest nagród, których jeszcze nie zdobył.