Krzyk morskich ptaków

Piękno przyrody i przełomowe odkrycia w jednej książce. Niezwykły portret ginącego świata morskich ptaków.

Świat morskich ptaków fascynuje. Pięknie napisana, mądra i ciekawa książka.
prof. Norman Davies
 
To nie tylko książka o ptasich zdobywcach mórz i kontynentów, którzy inspirowali starożytnych poetów i współczesnych konstruktorów, ale przede wszystkim wezwanie do wsłuchanie się w ich milknący głos.
Usłysz go zanim będzie za późno!

Bądź na pTAK! - ocal ginące gatunki

Być może już wiesz, że drzewa potrafią się ze sobą komunikować.  Być może poznałeś już duchowe życie zwierząt. Jeśli tak, to czas wyruszyć w niesamowitą podróż z podniebnymi wędrowcami.
Jesteś przekonany, że tylko ludzie wyszukują wiadomości w sieci? Kolonia nurzyków tworzy „informacyjną aureolę” i przekazuje sobie ważne dla przetrwania wskazówki.
Podziwiasz astronautów, którzy dolecieli na oddalony o ponad 300 tysięcy kilometrów księżyc? Albatros w trakcie swojego życia przelatuje taki dystans 266 razy.
Nikt nie potrafi opisać oceanicznych wędrowców piękniej niż Adam Nicolson, przyrodnik, brytyjski lord i miłośnik literatury. Wyrusz razem z nim w morską przygodę i poznaj tajemnice ginącego świata podniebnych podróżników, zanim będzie za późno.
 
Książka wspiera akcję Jestem na pTak prowadzoną przez fundację Ptaki Polskie oraz działania na rzecz ochrony zagrożonych gatunków Silent Forest, której patronuje Zoo Wrocław.

Książkę poleca Wydawnictwo ZNAK

www.znak.com.pl