Bajki dźwiękowe od HarperCollins

BAJKI OPOWIEDZIANE SŁOWEM, OBRAZEM I DŹWIĘKIEM

Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła nowatorska seria książek – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi i lubianymi przez dzieci historiami – „Aladyn”; „Kot w butach”, „Księga dżungli”, „Trzy małe świnki” i „Czerwony Kapturek” w zupełnie nowej odsłonie. Pięć opowieści to nie tylko typowa bajka, to treści, które angażują wzrok i słuch małego czytelnika, umuzykalniają i zaskakują na każdej stronie.

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE
Już Arystoteles zauważył, a później parafrazował Jerzy Waldorff, że muzyka wpływa pozytywnie na nasze życie. Dziś, w świecie wielu bodźców, kolorowych ekranów, wymyślnych zabawek, trudno konkurować i zainteresować dzieci zwykłą książką. Książką, która ma ogromny wpływ na rozwój najmłodszych: poznawczy, emocjonalny i społeczny. Czytanie to fundament prawidłowego rozwoju według wielu badań. Jak zatem przyciągnąć dzieci do książek?

Bajki dźwiękoweBajki dźwiękowe – „Aladyn”; „Kot w butach”, „Księga dżungli”, „Trzy małe świnki” i „Czerwony Kapturek” to zestaw publikacji, który sprosta oczekiwaniom współczesnych małych czytelników. Każdy z tytułów łączy klasyczną książkę i słuchowisko, jakiego na rynku dotąd nie było. Efekty dźwiękowe, wstawki muzyczne, czy zabawne odgłosy wykorzystane w bajkach zostały skomponowane i nagrane z udziałem prawdziwych instrumentów, oddając charakter poszczególnych scen. Dzięki nowej technologii w książce są tradycyjne cienkie strony, które skrywają bogactwo kompozycji muzycznych. Wystarczy nacisnąć ukryty na ilustracjach znaczek głośnika i … gotowe. Dzieci same je uaktywniają i świetnie się przy tym bawią, a przyciskając ikony, ćwiczą przy okazji spostrzegawczość i motorykę małą.

Melodie oraz dźwięki wzbogacają każdą opowieść, tworzą trzeci wymiar i przenoszą maluchy do świata wyobraźni, na gwarny orientalny targ, w zakamarki zamku, do lasu czy chatki babci Czerwonego Kapturka. Czytelnik może usłyszeć bohaterów poszczególnych historii i z łatwością wczuje się w panujący w nich nastrój. Każda opowieść od razu staje się bardziej pasjonująca. Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale też poprawia humor, wprowadza dobry nastrój i daje dziecku szansę na pozbycie się nadmiaru emocji, relaksuje.

NIE TYLKO OBRAZ WART TYSIĄCA SŁÓW
Bajki zostały przygotowane z troską nie tylko o sferę dźwiękową, ale też wizualną, gdzie  na poszczególnych stronach dominują zabawne, czasem wywołujące dreszczyk emocji, ale przede wszystkim urocze ilustracje. Każda z bajek dźwiękowych została zilustrowana i napisana przez znanych francuskich autorów. Polski przekład bajek uświetniła śmietanka rodzimych twórców: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak, Katarzyna Sroczyńska. Atrakcyjna, nowoczesna formuła książek zachęca do czytania i sprawia, że mogą śmiało konkurować z telewizją, a rodzice i opiekunowie będą mieli poczucie, że dobrze wybrali, sięgając po bajki dźwiękowe wydane przez HarperKids.

Przeprowadzone badania jasno wskazują, że dzieci do siódmego roku życia są bardziej podatne na docierające do nich bodźce dźwiękowe, żywo reagują na muzykę i mają niebywałe poczucie rytmu. To wynik szybszego rozwoju prawej półkuli mózgowej odpowiedzialnej za zdolności artystyczne. Kształcenie dziecięcego słuchu najlepiej rozpocząć jak najwcześniej, muzyka niesie ze sobą szereg korzyści. Ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu, stymuluje słuch, wspiera rozwój motoryczny, jest okazją do wyrażania siebie, relaksuje, kształtuje wyobraźnię, czy rozwija wrażliwość. Muzyka jest jedną z najlepszych metod wychowawczych. Bajki dźwiękowe są zatem doskonałym narzędziem wspierającym.
Dawno, dawno temu dzieci spokojnie i cicho słuchały bajek… dziś potrzebują czegoś więcej! Pragną bawić się razem z bohaterami, tańczyć, mruczeć i śpiewać. Od zawsze klasyczne bajki przybliżały dzieciom świat i uczyły prostych prawd, pozwalały przeżywać niesamowite przygody i mrożące krew w żyłach spotkania w zaufanych ramionach rodziców i dziadków. Tradycyjne historie o Kocie w butach, Aladynie, Czerwonym Kapturku czy Trzech małych świnkach były powtarzane kolejnym pokoleniom dzieci. Dziś możemy znów wrócić do tych opowieści za sprawą bajek dźwiękowych. To prawdziwa multisensoryczna zabawa, która zachęci do wspólnego czytania każdego brzdąca, zwłaszcza tego, któremu trudno skupić się na tradycyjnej lekturze.     

Bajki dźwiękowe od HarperCollins

                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 

O KSIĄŻKACH:
Oprawa: twarda
Objętość: 24 strony
Format: 178x203

Aladyn. Bajka dźwiękowa
Autor: Aurélie Guillerrey
Ilustrator: Aurélie Guillerrey
Tłumaczenie: Paweł Pawlak
Kot w butach. Bajka dźwiękowa

Autor: Roland Garrigue
Ilustrator: Roland Garrigue
Tłumaczenie: Emilia Kiereś
 

Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa
Autor: Olivier Tallec
Ilustrator: Olivier Tallec
Tłumaczenie: Justyna Bednarek
 

Księga dżungli. Bajka dźwiękowa
Autor: Benjamin Chaud
Ilustrator: Benjamin Chaud
Tłumaczenie: Justyna Bednarek
 

Czerwony kapturek. Bajka dźwiękowa
Autor: Ronan Badel
Ilustrator: Ronan Badel
Tłumaczenie: Katarzyna Sroczyńska