"Kocham" i "Mniam mniam" – recenzja

Seria Krok po kroku

Nakładem wydawnictwa Wilga ukazały się kolejne części dedykowanej dla najmłodszych serii "Krok po kroku". To cykl książeczek, które w przyjemny i przystępny sposób przedstawiają maluchom różne aspekty codziennego życia.
Sztywne strony, wygodny format, nasycone kolory miłych dla oka ilustracji oraz wpadający w ucho rymowany tekst, to atuty tych niewielkich książeczek. W serii do tej pory ukazały się m.in. Pa, pa smoczku, Siku na nocniku, Pierwsze słowa...

"Kocham" i "Mniam mniam" – recenzjaNajnowszy tytuł  Kocham  to historyjka pełna przytulasków, całusków i wspólnych zabaw. Bohaterowie – znana z poprzednich części rodzinka – na każdej stronie okazują sobie miłość. "Kto, gdy złapie już urwiska wciąż całuje go i ściska?" – to oczywiście mama, a z tatą jest noszenie na barana i rozśmieszanie już od rana. Książka niesie ze sobą bardzo pozytywny przekaz. Pokazuje maluchom jak ważne jest okazywanie sobie uczuć, wspieranie się i pocieszanie. Z ilustracji emanuje ciepło i czysta radość.

 

 

"Kocham" i "Mniam mniam" – recenzjaKolejna część serii Mniam mniam to rzecz o zakupach, gotowaniu i jedzeniu. Mamy tu wyprawę na targ warzywny i do supermarketu, wspólne zakupy, przyrządzanie posiłku i rodzinny obiad przy dużym stole. Szczególną uwagę maluszków przykują zapewne ilustracje prezentujące szeroką ofertę  produktów spożywczych oraz wielki wybór kolorowych i bardzo apetycznych ciastek w cukierni. Atrakcyjne i bardzo pouczające są również obrazki zamieszczone na ostatnich stronach książeczki. Tam pysznią się świeżutkie warzywa. Maluchy mogą poznać ich wygląd, nazwy oraz dowiedzieć się, które z nich rosną pod ziemią, a które na grządkach.

Polecamy

Redakcja www.rodzinny-krakow.pl

"Kocham", "Maniam mniam"
Autor:  Huzar-Czub Katarzyna
Wydawnictwo Wilga