Mataszkowie i widoki Krakowa

Nagle usłyszeli, jak u góry, na którymś z pięter otwierają się drzwi. Szybko podbiegli w kierunku podwórza. Znaleźli tam dość sporą wnękę i schowali się w niej. Usłyszeli nad sobą kroki na schodach. Powolne, jeden za drugim. Kroki zmieniły po chwili swoje brzmienie – już nie po skrzypiących schodach, a stukając w posadzkę z kolorowych kafelków. Jeszcze tylko zgrzyt klamki i nastała cisza. Wychylili głowy – nie było nikogo. Ruszyli powoli i tak cicho, jak to tylko możliwe, schodami do góry, rozglądając się wokół siebie. (…) Ale im wyżej wchodzili, tym większe opanowywało ich zwątpienie. Gdzie szukać zaginionego zdjęcia?

mataszkowie

To już szósta część niezwykłych przygód MATASZKÓW!

Tym razem poznajemy magiczny KRAKÓW z Sukiennicami, Barbakanem, Wawelem, starymi kamienicami i Kazimierzem, a w nim MATASZEK, GRZYBCIO, KASZTANEK, ANIA, OLA wraz z MAMĄ i TATĄ MATASZKA próbują rozwikłać zagadkę zaginionych ZDJĘĆ Natana Kriegera, poznając przy tym krakowskie HISTORIE i ŻYDOWSKĄ kulturę KAZIMIERZA.

Autor: Tomasz Stochmal
Projekt okładki i ilustracje: Paulina Lewandowska
Wydawnictwo: STOTOM
Ilość stron: 107

Książka zawiera czarno-białe ilustracje, mapkę najważniejszych dla akcji miejsc oraz słowniczek z trudniejszym terminami użytymi w treści.

Tomasz Stochmal – bloger, pasjonat zabytków oraz miłośnik podróży po Polsce; prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec młodego podróżnika; autor serii książek dla dzieci o przygodach Mataszków, a także przewodników: „Zapomniane miejsca. Kujawsko-Pomorskie” i „Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego”; popularyzator idei zwiedzania i poznawania Polski przez dzieci; prowadzi tematyczne warsztaty literacko-plastyczne, a także blog „Podróże z Mataszkami” (www.podrozezmataszkami.pl).

​mataszkowie

Pozostałe książki o przygodach Mataszków:
- „Mataszkowie i tajemnice Helu” (2015)
- „Mataszkowie i skarby Torunia” (2016)
- „Mataszkowie i mazurska przygoda” (2017)
- „Mataszkowie i gdańska zagadka” (2018)
- „Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej” (2018)