Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków autorstwa Alicji Stepek to zestaw cudownych, terapeutycznych bajek dla dzieci.

Dzięki tym historiom rodzic czy opiekun  dostaje szansę odkrycia w swoich dzieciach problemów, o których dzieciom bardzo trudno jest  mówić. Poprzez utożsamienie się  dzieci  z konkretnym bohaterem, książka pozwala poznać lepiej charakter i usposobienie dziecka.

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to kontynuacja perypetii niezwykłych psiaków, które mierzą się ze zwyczajnymi problemami niejednego dziecka. Czy uda się futrzakom pokonać lęk przed ciemnością lub przed wizytą w szpitalu? Czy polubią nowych członków ich szkolnego i rodzinnego stada? Czy pokonają nieśmiałość bądź lęk przed rozstaniem? Przy okazji może znajdą odpowiedź na pytanie, czym może się stresować sójka, czy ptaki potrafią nurkować w rzece albo czy leśne mrówki są w ogóle potrzebne?

Dzięki tym niezwykłym historiom poznacie nie tylko świat przyrody, lecz przede wszystkim świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to, co czujemy i czego oczekujemy od siebie nawzajem. Niech lektura tych bajek stanie się pretekstem do rozmów z dziećmi o tym, o czym trudno się mówi. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot?

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to nowe przygody bohaterów znanych już z pierwszej części publikacji Alicji Stepek pt. "Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków". Te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyjaciele, przeżywają te same lub podobne, całkiem zwyczajne, problemy co każdy z nas. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty wraz z niezwykłymi sposobami na ich rozwiązywanie, a przy okazji może odkryjcie niejeden przyrodniczy sekret?

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom odkryjecie w swoich dzieciach problem, o którym trudno było im mówić albo, przez utożsamienie się Waszych pociech z konkretnym bohaterem, poznacie lepiej ich charakter i usposobienie?

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Polecamy tę pozycję także nauczycielom, pedagogom i terapeutom jako narzędzie do pracy z dzieckiem. Może będzie dzięki niej to okazja do otwartych i szczerych rozmów o tym, co ważne. Z pewnością mogą te rozmowy pomóc w zrozumieniu własnych emocji i stawianiu czoła temu co spotyka nas wszystkich w życiu codziennym. Wprawne pedagogiczne oko za pewne dostrzeże, że każde z opowiadań tej książki przedstawia zachowania bohaterów w kontekście zdarzeń, które są bliskie nam wszystkim; dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. Psiaki przeżywają lęki, borykają się z nieporozumieniami w grupie rówieśniczej, mierzą się z poczuciem odrzucenia czy brakiem akceptacji, także w obliczu cech ze spektrum autyzmu, które jedno z futrzaków wyraźnie okazuje.
Każda historia ma swoje dobre zakończenie, ale kto wie, może warto spróbować pozwolić dzieciom niektóre z nich same dokończyć?

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków
Autor: Alicja Stepek
Oficyna wydawnicza "Impuls"
Data wydania 2022