Sieciaki. Misja: Bezpieczny Internet - Wydawnictwo Muchomor

Bądź bezpieczny w interncie

Autor: Łukasz Wojtasik
Ilustracje: Maciej Łazowski
Okładka: twarda
Liczba stron: 98
 

Sieciaki. Misja: Bezpieczny Internet - Wydawnictwo MuchomorFundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Wydawnictwo Muchomor wydają w tym roku książkę pt." Sieciaki. Misja: Bezpieczny Internet". Mimo, że Sieciaki uczą dzieci bezpieczeństwa w sieci już od 2005 roku, to w tym szczególnym momencie, gdy życie dzieci w dużej mierze toczy się w sieci, Sieciaki trafiły też na karty książki.

Książka opowiada o złych Sieciuchach, które chcą zawładnąć Internetem i biorą na cel dzieci. Chcą je uzależnić od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę. Sztuczna Inteligencja, powołana przez naukowców do dbania o bezpieczeństwo w sieci, prosi o pomoc grupkę uczniów z 6c. Tak powstaje drużyna Sieciaków.

Jeżeli czujecie, że jest to moment, w którym warto rozmawiać z dziećmi o takich kwestiach jak: problem nadużywania ekranów, bezpieczeństwo i równowaga podczas korzystania z sieci, unikanie niebezpiecznych sytuacji w Internecie i radzenie sobie w sytuacji zagrożenia, to ta książka zdecydowanie powinna znaleźć się na Waszych półkach.

Dzięki niej dzieci nauczą się jak odróżniać w sieci dobro od zła. Dowiedzą się skąd wzięły się Sieciuchy, kim jest ich władca Czyste Zło i czy Netka, Ajpi, Spociak i Kompel zdołają oderwać od smartfonów swoich rówieśników opętanych tajemniczą grą.

Wspólna lektura książki przez rodziców i dzieci może inicjować rodzinne rozmowy o bezpiecznym i zrównoważonym korzystaniu z Internetu. Tytuł polecany jest także do wykorzystywania w ramach zajęć edukacyjnych w szkole. Rekomendowany wiek czytelników to 7-12 lat.