„ZIEMIA" Anny Skowrońskiej. Wydawnictwo Muchomor

Po WIETRZE, WODZIE I OGNIU nadchodzi czas na ZIEMIĘ, ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach!

 

„ZIEMIA" Anny Skowrońskiej. Wydawnictwo MuchomorTytuł:  ZIEMIA  
Autor: Anna Skowrońska
Ilustracje: Agata Dudek i Małgorzata Nowak (Acapulco Studio)
Liczba stron: 64

Wydawnictwo Muchomor
 

Jeśli chcesz wiedzieć, skąd pochodzi to, co jesz, musisz pochylić się i spojrzeć pod nogi. Drzewa i trawy, warzywa i owoce czerpią pokarm z ziemi. Jeśli jest zanieczyszczona, skażone zostaną i rośliny, i pasące się na nich zwierzęta. A wtedy szkodliwe substancje znajdą się również na twoim talerzu! Z tej książki dowiesz się więcej o ziemi – glebie. Zobaczysz też, że jest ona jedynie naskórkiem Ziemi – planety. A jak powstał nasz błękitny glob? Jak się zmieniał i jak zmienia się nadal? Jakie kryje skarby? Jak korzysta z nich człowiek? Nasza planeta czeka, byś o nią zadbał, a dbałość zaczyna się od wiedzy. Po WIETRZE, WODZIE I OGNIU nadchodzi czas na ZIEMIĘ, ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

O AUTORCE:
Anna Skowrońska jest wydawczynią i autorką książek dla dzieci. Od ponad 20 lat współtworzy wydawnictwo Muchomor, z którym wprowadziła na polski rynek doskonałą serię  "Bajek filozoficznych" Michela Piquemala. Dzięki niej polskie dzieci mogą poznać filozofów i nauczyć się sztuki niezależnego myślenia.
Jest autorką książek o Polsce. ALFABET POLSKI z ilustracjami Agaty Dudek powstał równolegle w dwóch wersjach językowych: polskiej i litewskiej. ALFABET NIEPODLEGŁOŚCI z ilustracjami Joanny Gębal pokazuje postacie, smaki, miejsca i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku.
Napisała serię o czterech żywiołach. WODA, WIATR, OGIEŃ I ZIEMIA z ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak dając wiedzę o najważniejszych zjawiskach w przyrodzie. Ukazały się już we Francji, Hiszpanii i Chinach. Niedługo pokażą się w Niemczech.

„ZIEMIA" Anny Skowrońskiej. Wydawnictwo Muchomor

 
O ILUSTRATORKACH:
Acapulco Studio to ilustracyjna kolaboracja i studio założone w 2012 roku przez dwie absolwentki wydziału grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych — Małgorzatę Nowak i Agatę Dudek.
Specjalizują się w ilustracji i projektowaniu książek, ale nie obce jest im szeroko pojęte projektowanie graficzne. Realizują projekty książkowe i wydawnicze, projektują plakaty i opakowania, a także wzory na tekstylia oraz murale.
Jeżeli chcecie przyjrzeć się ich pracy zapraszamy: http://acapulcostudio.pl/o-nas/

„ZIEMIA" Anny Skowrońskiej. Wydawnictwo Muchomor

W ekologicznej serii o żywiołach ukazały się już:


„WIATR" (zobacz recenzję >>) zabierze Was w niezwykłą podróż podczas, której zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Dowiecie się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami.


„WODA" (zobacz recenzję >>) wytłumaczy Wam dlaczego nie możemy bez niej żyć, pokaże że stykamy się z nią codziennie i że wiąże się z najpiękniejszymi, ale i bardzo groźnymi zjawiskami w przyrodzie. Przeczytacie o wpływie mórz i oceanów na klimat. Zobaczycie, jak ludzie wykorzystywali wodę do podróży i transportu towarów. Zrozumiecie, jak Wy sami możecie o nią zadbać.


„OGIEŃ" (zobacz recenzję >>) pokaże Wam jak ogień, który ogrzewa, oświetla, karmi potrafi też z niezwykłą siłą niszczyć. Dowiecie się jak powstaje burza i co to jest wulkan. Przeczytacie o wpływie pożarów na klimat. Zobaczycie, jak dawniej ludzie wykorzystywali ogień do ogrzewania i oświetlania, a jak robią to dziś. Poznacie historyczne pożary, płonące stosy, ale też kult ognia i ogniste stwory.