Marek i czaszka jaguara

Podróżnik, polarnik, zdobywca biegunów – Marek Kamiński oraz pisarka, scenarzystka i autorka kryminałów – Katarzyna Stachowicz-Gacek zabierają młodych czytelników na wciągającą i pełną przygód egzotyczną podróż do Meksyku.

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku – zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera – bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę starożytnemu plemieniu Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typów. Może jednak wcale nie będzie nudno?…

"Wyprawa do Meksyku w wieku 20 lat była kluczowa dla mojej tożsamości, nauczyła mnie inaczej patrzeć, zmieniła w ogóle horyzont mojego myślenia. Kiedy więc po jakimś czasie zadzwoniła Kasia i przedstawiła mi schemat naszej historii, dosłownie popłakałem się ze wzruszenia. Wiedziałem, że to jest to, że będziemy mieli książkę, o jakiej oboje marzyliśmy" – mówi o książce Marek Kamiński.

O AUTORACH:
Marek Kamiński – słynny polarnik i podróżnik. Wpisany do Księgi rekordów Guinnessa za zdobycie obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Pierwszą samodzielną podróż odbył w wieku ośmiu lat (z Gdańska do Łodzi), a jako piętnastolatek popłynął sam do Maroka. Przez swoją działalność stara się trafiać szczególnie do dzieci i młodzieży – zaraża ich pasją i pomaga odkrywać, że mogą wszystko!
 
Katarzyna Stachowicz-Gacek – pisarka, autorka kryminałów oraz scenarzystka, współautorka m.in. scenariusza do filmu Za niebieskimi drzwiami, który spotkał się z fantastycznym przyjęciem krytyków i stał się najchętniej oglądanym polskim filmem dla młodej widowni.
 
„Marek i czaszka jaguara” ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Emotikon 27 września 2017r.
 www.znak.com.pl