Neymar. Czarodziej futbolu

Biografia Neymara dla dzieci!

„Nie ma drugiego takiego piłkarza jak Neymar. Jest niepowtarzalny. Gdy się go raz zobaczy na boisku, już nie można zapomnieć. Wygląda, jakby urodził się z piłką przy nodze. Drybling, szybkość, fantazja…” – tak o  Neymarze pisze Dariusz Tuzimek, autor najnowszej biografii piłkarza.

Neymar. Czarodziej futbolu
 
O takich piłkarzach mówi się jeszcze długo po ostatnim gwizdku sędziego. Trzyletni Neymar da Silva Santos Junior, bo tak brzmi jego pełne nazwisko, zasypiał, przytulając do siebie piłkę. A piłki dostawał przy każdej okazji, aż w końcu miał ich pięćdziesiąt! Przydawały się.
W domu kiwał krzesła i fotele, a kanapa była pierwszą bramką, do której strzelał.

Dziś – z taką samą łatwością jak domowe meble – mija rywali na największych stadionach świata. I robi to tak lekko, jakby piłkę miał przyklejoną do stopy. Neymar to jeden z wielkich czarodziejów futbolu. Zachwyca techniką, dryblingami, sztuczkami i golami jak marzenie.

Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się biografia Neymara napisana przez dziennikarza sportowego Dariusza Tuzimka. Z tej bogato ilustrowanej książki będzie można dowiedzieć się, jak piłkarz uczył się futbolu, jak rozkochał w sobie kibiców na całym świecie, jakimi wartościami się kieruje, jak ważna jest dla niego rodzina, jak cieszy się życiem, a nawet… jak otarł się o śmierć.

Neymar to piąty tytuł w bestsellerowej serii o sławnych piłkarzach.
Prawa do serii zostały sprzedane do ośmiu krajów.

Neymar. Czarodziej futbolu                 Seria: Mali mistrzowie Autor: Dariusz Tuzimek Ilustrator: Ewa Olejnik-Rakowska Grupa docelowa: dzieci 8 - 12 lat Premiera: 28 września 2016 r.Neymar. Czarodziej futbolu                                 
Seria: Mali mistrzowie
Autor: Dariusz Tuzimek
Ilustrator: Ewa Olejnik-Rakowska
Grupa docelowa: dzieci 8 - 12 lat
Wydawnictwo Egmont

O autorze:

Dariusz Tuzimek - dziennikarz prasowy i telewizyjny oraz znany felietonista. Zdobywca „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku.
Publikował m.in. na łamach „Przeglądu Sportowego”, „Polska – The Times” i „Gazety Wyborczej”. Kibice znają go z relacji sportowych dla TVP, Canal Plus, TVN, TVN24 oraz nSport. Obecnie jest związany z Wirtualną Polską i portalem Futbolfejs.pl.
Futbol to jego pasja, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem. Autor bestsellera o kapitanie reprezentacji Polski Lewandowski. Wygrane marzenia.
Do tej pory w serii piłkarskiej „Mali mistrzowie” ukazały się:
Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, książka która zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014 roku w konkursie Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka”
Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce
Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę
Lewandowski. Wygrane marzenia