Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Katty Kay i Claire Shipman
Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Katty Kay i Claire Shipman Pewna siebie dziewczyna Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałąAbsolutne must-have każdej dziewczyny. Dzięki tej książce będziesz sobą!

„Wiara w siebie jest tym czymś, co pomaga ci dokonywać rzeczy, które wydają się trudne, przerażające albo niemożliwe” – piszą autorki tego niezwykłego poradnika coachingowego dla nastolatek i dodają: „Wyobraź sobie wiarę w siebie jako malutkiego, ale stanowczego trenera w twojej głowie, pomagającego ci zrobić wszystko, co sobie wymarzysz”.

Ten uparty człowieczek jest po to, żeby ci nie odpuszczać, pozytywnie motywować, rozwiewać wątpliwości i nakłaniać do tego, na co nie zawsze masz ochotę, bo: nie chcesz się „wychylać”, boisz się ośmieszyć, masz mnóstwo obaw, wolisz skulić ogon pod siebie i upodobnić się do innych. Jest niezwykle potrzebny, bo nawet zwyczajne bycie sobą, pokazanie twojego prawdziwego „ja” może wymagać większej wiary w siebie i odwagi, niż dopasowanie się do stereotypu. A będąc sobą, będziesz szczęśliwsza. To sprawdzony naukowo fakt, który potwierdzają entuzjastyczne reakcje całej rzeszy silnych kobiet, które osiągnęły sukces, i ich zachwyty nad książką Katty Kay i Claire Shipman. Zresztą przeczytaj sama…

Opinie o książce:

Łał! Kocham, kocham, kocham tę książkę. Codziennie spotykam dziewczyny, które ogromnie cierpią, ponieważ nie znają narzędzi opisanych w Pewnej siebie dziewczynie… Dorośli docenią fakt, że książka koncentruje się na budowaniu wiary we własne siły i konkretnych scenariuszach postępowania, a dziewczyny pokochają ją za humor, opowieści z życia i ciekawe zadania.
PHYLLIS L. FAGELL, doradczyni edukacyjna, pisarka i autorka kolumny O rodzicielstwie w „Washington Post”.

Dziewczyny powinny wiedzieć, że być inną jest cool. Ja odrobiłam tę lekcję na lodowisku, grając w hokeja... Ta książka pomoże każdej dziewczynie zmienić swój sposób myślenia, tak by mogła poczuć zachwyt i pewność siebie płynące z faktu, że jest niepowtarzalna.
HILARY KNIGHT, srebrna medalistka olimpijska, zawodniczka amerykańskiej kobiecej reprezentacji w hokeju na lodzie

Żałuję, że nie mogłam przeczytać tej książki, kiedy sama byłam mała — i ogromnie się cieszę, że współczesne dziewczyny ją otrzymują.
SHERYL SANDBERG, dyrektor operacyjny Facebooka

Absolutne must-have każdej dziewczyny. Dzięki tej książce będziesz sobą!
LAURIE HERNANDEZ, gimnastyczka, złota medalistka olimpijska

"Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Fragment książki można przeczytać na stronie internetowej Wydawnictwa Literackiego

Katty Kay i Claire Shipman
Pewna siebie dziewczyna
Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą

Wydawnictwo Literackie
Przekład: Hanna Pasierska
Oryginalny tytuł: The Confidence Code: The Science and Art of Self-Assurance - What Women Should Know
Liczba stron: 320

Data premiery książki: 02-10-2019