Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia Polski

Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia PolskiSeria książek dla starszych dzieci i młodzieży

Jak się prało w leśnych pralkach? Dlaczego drapano chorych? Jak chąsili na chąsach chąsiebnicy? Jakie tortury stosowali Słowianie? Co nosiły słowiańskie elegantki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz podczas lektury książki „Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia Polski” i przekonasz się, że historia nie musi być nudna!

„Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia Polski” Małgorzaty Fabianowskiej to fantastyczny sposób na zainteresowanie dzieci historią! Pokręcone losy Słowian, nietypowe ciekawostki i krwawe tajemnice naszych przodków zachęcą uczniów do nauki historii, a oryginalne ilustracje i zabawne opisy sprawią, że wiedza sama będzie wchodzić do głowy.

„Sprytni Słowianie. Horrrendalna historia Polski”:
● świetny sposób na naukę historii dla dzieci już od ósmego roku życia;
● zabawny, zrozumiały język;
● opisy nietypowych zwyczajów, wojennych okrucieństw, wędrówek po Europie i codzienności Słowian;
● świetne, komiksowe ilustracje Jędrzeja Łanieckiego.  

Seria „Horrrendalna historia Polski” to porządna dawka historycznej wiedzy w formie, którą pokochają wszystkie dzieci w wieku szkolnym. Fascynujące ciekawostki, których uczniowie nie dowiedzą się w szkole, burzliwe losy polskiego państwa, dowcipne ilustracje i przystępny język sprawią, że mali czytelnicy nie będą mogli oderwać się od lektury!

 Wydawca: Harper Collins