„Susza” - wydawnictwo YA!

„Susza” - wydawnictwo YA!Czy wyobrażasz sobie, że pewnego dnia z kranu przestaje płynąć woda?

Tytuł: „Susza”
Tytuł oryginału: „Dry”
Autor: Neal Shusterman, Jarrod Shusterman
Tłumacz: Jacek Konieczny
Oprawa: miękka
Format: 142 x 202 mm
Wydawnictwo: YA!

„Czy wyobrażasz sobie, że pewnego dnia z kranu przestaje płynąć woda? Bohaterów Suszy właśnie to spotkało. Fabuła powieści jest niezwykle wciągająca i silnie oddziałuje na emocje. Książka pokazuje, jak poważne konsekwencje może nieść ze sobą brak wody. A silne susze to przecież tylko jeden z wielu skutków kryzysu klimatycznego”.
Inga Zasowska, aktywistka klimatyczna

„Susza to powieść, po którą warto sięgnąć, jeśli chcecie, by świat na chwilę zniknął – lektura tak bardzo was porwie. Ale warto też z innego powodu – jeśli nie chcemy, by nasz świat zniknął naprawdę. Może dziś losy bohaterów wydają się jeszcze nierealne, ale powinny być przestrogą. Tu i teraz”.
Justyna Suchecka

Piekący skwar, rażące słońce, suchość w gardle… jak długo jesteś w stanie przeżyć bez wody, nim posuniesz się do ostateczności?
Kalifornię nawiedza najdotkliwsza od stuleci susza. Najpierw zostaje zakazane napełnianie basenów, potem – podlewanie ogródków, aż pewnego dnia z kranów przestaje płynąć woda.
Przez kilka kolejnych dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć.
Kiedy rodzice nastoletniej Alyssy nie wracają z wyprawy po wodę, dziewczyna z młodszym bratem i chłopakiem z sąsiedztwa wyruszają ich śladem i zostają zmuszeni do brutalnej walki o życie.


Neal Shusterman – amerykański autor książek dla młodzieży i dorosłych. Neal jest ojcem czwórki dzieci, mieszka w Kalifornii. Spod jego ręki wyszło wiele bestsellerów, m.in.: Głębia Challengera (YA!, 2017) seria „Żniwa śmierci” (Filia, od 2016). Planowana jest ekranizacja Głębi Challengera przez Disney+.
Jarrod Shusterman – syn Neala Shustermana. Pisze scenariusze i książki. Obecnie przenosi Suszę na ekran. Mieszka w Los Angeles.