Pogoda i klimat – recenzja

pogoda i klimat"Pogoda i klimat" to książka, która w przystępny sposób przybliża młodemu czytelnikowi złożone mechanizmy powstawania zjawisk atmosferycznych, przyczyny zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi, a także przedstawia metody obserwacji i prognozowania pogody. 

Autorzy „Pogody i klimatu” w przystępny dla najmłodszego czytelnika sposób omawiają niełatwe zagadnienia związane z obiegiem wody w przyrodzie, zjawiskami pogodowymi czy zmianami klimatu. Po lekturze książki dziecko będzie wiedziało, jak powstają tropikalne cyklony, co to jest piorun, opad konwekcyjny czy zjawisko El Nino. Duża dawka wiedzy podana w przystępnej formie, sprawia, że "Pogoda i klimat" może służyć także jako pomoc szklona.

Nauka i zabawa

Jednak magnesem, sprawiającym, że "Pogoda i klimat" zaintryguje nawet dorosłego czytelnika, jest forma w jakiej została wydana. Masywna okładka, przyciągająca wzrok szata graficzna, staranne wykonanie oraz cały arsenał niespodzianek czekających na każdej stronie (trójwymiarowe schematy, klapki, pokrętła, wyciągane wypustki), czynią z książki niebanalną lekturę nie tylko dla najmłodszych.

Polecamy!
Redakcja rodzinny-krakow.pl

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit: http://www.wydawnictwo-debit.pl
Autor: Christiane Dorion