Zaklęcie na "w" – recenzja

zaklecie na wKsiążka Michała Rusinka Zaklęcie na "w" to opowiedziane przez kilkuletniego Włodka wojenne historie. Ze wzruszającą naiwnością dziecka przedstawia wojenny żywioł tak, jak go zapamiętał i przeżywał. Opowiada, jak działał w podziemiu i Szarych Szeregach, nie do końca znając wagę i znaczenie wykonywanych przez siebie zadań "tajnych i bojowych". Przytacza historie z życia codziennego, czasem nawet "mrożące krew w żyłach" przygody. Jednak szczególnie przejmujące wrażenie wywołują uczucia, emocje i wyobrażenia, o których opowiada chłopiec, a które towarzyszyły mu przez całą wojnę. 

Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych opublikowana przez Wydawnictwo Literatura w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego. Z tego cyklu pochodzi też m.in. "Asiunia" Joanny Papuzińskiej.

Redakcja rodzinny-krakow.pl

„Ambitna, oparta na autentycznej relacji próba opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dorastającego chłopca. Tak jak to u chłopców bywa, straszną i okrutną wojnę bohater zapamiętał jako bardzo trudną i czasem niezrozumiałą, ale zadziwiającą przygodę. Czytając z dziećmi tę książkę, nie bójmy się wejść w rolę dorosłego narratora, który pokaże także tragiczne i szalone oblicze wojny.”

Wojciech Eichelberger, psycholog

Zaklęcie na "w"
Autor: Michał Rusinek

Ilustrator: Joanna Rusinek
Wydawnictwo Literatura

oprawa twarda
dla dzieci powyżej 7 lat

Seria wydawnicza: Wojny dorosłych - historie dzieci