„Pan Toti i sprawa fryzury” – recenzja

Pan TotiCzy bujna fryzura może być powodem do zmartwień? Okazuje się, że dla kogoś, kto był całkiem łysy jak Pan Toti, nagły, nieokiełznany przyrost włosów jest w stanie spowodować lekką frustrację.

Pan Toti to maciupeńki człowieczek zamieszkujący pień starego drzewa. Jak na poszukiwacza skarbów przystało, lubi grzebać pod ziemią. Ma nawet pod podłogą tajemne zejście do kopalni. Często do niej zagląda i zawsze coś znajduje. Tym razem natrafił na niezwykły grzebień, który stał się przyczyną opisanej w książeczce zabawnej przygody. W opowiadaniu, jak zwykle pojawia się przyjaciel Pana Totiego – Hehel. Nie zabraknie również Złośliwych Bliźniaków, którzy, niebezinteresownie, pomogą Totiemu i Hehelowi w ich kłopocie.

Co można zrobić z włosów? Jak posługiwać się nożem i widelcem? Kiedy słońce jest w zenicie? Jakie rośliny i owoce można spotkać spacerując łąką i lasem? Na te pytania mali Czytelnicy znajdą odpowiedź śledząc przygodę Pana Totiego i uważnie oglądając ilustracje.

Na końcu książeczki znajduje sie obrazkowa galeria fryzur, która w zabawny sposób przedstawia następowanie po sobie różnych trendów „fryzjerskich” w kolejnych epokach historycznych.  
Pan Toti to również 13-odcinkowy, polsko-słowacki serial animowany, który powstał na podstawie tych popularnych książek.

Redakcja rodzinny-krakow.pl

Pan Toti i sprawa fryzury

Autor:  Joanna Sorn Gara
Ilustrator: Joanna Sorn Gara
Seria wydawnicza: Pan Toti
Kategoria wiekowa: 5 – 8
Wydawnictwo Skrzat