Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty – recenzja

książki dla dzieciKsiążka Agnieszki Gadzińskiej „Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty” miała swoją premierę podczas XIX. Targów Książki w Krakowie. To czwarta część cyklu opowiadń o Matyldzie i Sklocie, wcześniej ukazały się: „Sklota i reszta świata”, druga część o przygodach Skloty i jej przyjaciół zatytułowana „Figle i psoty Kaktusa i Skloty” oraz trzecia część „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”.

Zabawna fabuła, ciekawi bohaterowie oraz dowcipne, celne i zaskakujące zakończenia opowiadań sprawiają, że młody Czytelnik niepostrzeżenie i bez najmniejszych oporów pozwala się porwać do świata Skloty i Matyldy.
Skąd biorą się, niemałe przecież, kłopoty tytułowych bohaterek? Cóż, ich przyczyny są różne, jednak niemal zawsze głównym powodem prowadzącym do kolejnych nieprzewidzianych wydarzeń są... słowne nieporozumienia.
Diagnoza, operacja, snobizm, wpuszczanie w maliny...  Z rozszyfrowywaniem sensu tych, ale także innych, co najmniej dwuznacznych słów i zwrotów, będą musiały zmierzyć się przyjaciółki, a efekty ich działań wywołają sporo zamieszania.
 
Redakcja rodzinny-krakow.pl

Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty

Autor: Agnieszka Gadzińska

Ilustrator: Artur Nowicki
Wydawnictwo Skrzat

Seria wydawnicza: Sklota...
Kategoria wiekowa: 5 – 8

http://www.skrzat.com.pl/