"Co tu się kryje" – recenzja

debit"Co tu się kryje?" to propozycja Wydawnictwa Debit dla najmłodszych czytelników. Obrazkowa książeczka, pięknie wydana, w dużym formacie zwróci z pewnością uwagę każdego przedszkolaka.

To ponad 20 stron kolorowych ilustracji, a na nich bogactwo barwnych postaci zwierzątek, tętniące miejskie życie i moc wrażeń. Przewodnikiem dziecka po przedstawionym w książeczce świecie jest miś Franek. Razem z niedźwiadekiem wybierzemy się więc na targ, plac budowy, na plażę, do parku... Wszędzie czeka na nas miejski gwar, zgiełk oraz... wcale niełatwe zadania polegające na odnajdywaniu i liczeniu przedmiotów wskazanych w dolnych częściach ilustracji. A trzeba wiedzieć, że wyszukanie 4 koszyków w zatłoczonym i pełnym towarów supermarkecie czy też 3 biletomatów wśród tłumu podróżnych na dworcu kolejowym, wcale nie jest prostym zadaniem, ale jego prawidłowe wykonanie z pewnością przysporzy mnóstwo radości i satysfakcji.

Zapewne już samo oglądanie tak bogato ilustrowanej książki będzie przyjemnością dla dziecka, natomiast odnajdywanie wskazanych elementów to świetna zabawa, doskonalenie umiejętności liczenia, a także ćwiczenie spostrzegawczości oraz cierpliwości nie tylko u najmłodszych czytelników, ale także u osób dorosłych.

Twarda oprawa oraz grube, masywne strony książki wytrzymają wielokrotne powroty czytelników do barwnego świata misia Franka.
Polecamy!

Redakcja rodzinny-krakow.pl

Co tu się kryje

Wydawnictwo: Debit
Autor: Barsotti Eleonora
Rok wydania: 2015
Format 215 x 310 mm
Oprawa TWARDA