"O Wilku, który bał się własnego cienia" – recenzja

o wilku ktory bal sie wlasnego cienia

Opowiadanie o walorach psychoterapeutycznych

W tekście dedykacji od ilustratorki czytamy, że książeczka jest poświęcona "Wszystkim wilczkom niezdarom, które jeszcze dokonają wielkich rzeczy". Czy wilk z opowiadania dokonał już czegoś wielkiego? Oczywiście, że tak. Mimo ogromnego strachu, który towarzyszył mu "odkąd był tyci, tyci...", wyruszył sam jeden w świat, by zmierzyć się ze swoimi lękami. Co prawda stało się to na stanowcze polecenie jego mamy, ale najważniejsze, że młody wilczek stawił opór swoim słabościom, mimo że lekko nie było. Już na początku drogi usłyszał głosy dwóch podejrzanych, przynajmniej w jego mniemaniu, postaci. Strachu i przerażenia było co niemiara, choć emocje te okazały się być mocno przesadzone, gdyż przygodnymi przechodniami byli, skądinąd bardzo sympatyczni i koleżeńscy, lis i niedźwiedź. Wilk spędził z nimi naprawdę miłe chwile, co poprawiło mu nastrój i dodało otuchy na dalszą drogę.

Jakie przygody czekały jeszcze na wilka podczas samotnej wędrówki, kogo spotkał oraz jak poradził sobie z towarzyszącym mu nieustająco strachem? Zachęcamy do lektury opowiadania „O Wilku, który bał się własnego cienia”, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Być może historia wilczka pomoże także wielu najmłodszym czytelnikom zmierzyć się ze swoimi kłopotliwymi lękami.

„O Wilku, który bał się własnego cienia” to jedna z książeczek z serii Przygody Wilka autorstwa Orianne Lallemand z zabawnymi, oryginalnymi ilustracjami Éléonore Thuillier. Solidnie wydany cykl opowieści o sympatycznym wilku ukazał się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa Adamada.

Polecamy!

Redakcja rodzinny-krakow.pl

Autor: Orianne Lallemand
Ilustracje: Éléonore Thuillier
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 32

http://www.adamada.pl/