"Do czego służy kotlet?" – recenzja

Do czego służy kotlet? – recenzja

O szkolnej paczce kolegów i sile przyjaźni

Anita Głowińska znana jest młodym Czytelnikom jako świetna ilustratorka i autorka opowiadań. Obie te rzeczy tworzy z wielkim poczuciem humoru i znajomością upodobań dzieci – zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych.

Książka „Do czego służy kotlet” dedykowana jest tym czytelnikom, którzy przekroczyli już progi szkoły lub niebawem to zrobią. Jednak przed rozpoczęciem tej lektury, warto przygotować się na sporą dawkę śmiechu i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Kajetan (główny bohater) oraz jego szkolna paczka kolegów to barwne postacie, a i sytuacje, których na co dzień doświadczają, do nudnych nie należą. W szkole muszą stawić czoła m. in. pani od przyrody oraz starszym pryszczatym kolegom. Po lekcjach zaś mają czas na zabawę. Wyobraźnia zatem pracuje u nich pełną parą przez cały długi dzień, a ponieważ pomysłów im nie brakuje, to i książkę czyta się jednym tchem. Kolorytu opisywanym przez Anitę Głowińską historiom nadają również inne postacie pojawiające się w książce: starsza siostra Kajetana – Majka, która czasem mocno go denerwuje, babcia, która wszystkich chętnie nakarmi oraz mama Tolka, ze swoim  bardzo pesymistycznym podejściem do rzeczywistości. Wciągająca czytelnika, świetnie napisana opowieść o przygodach Kajetana i jego kolegów została okraszona równie zabawnymi ilustracjami. Najważniejsze jednak jest przesłanie książki – w przyjaźni siła!
Polecamy „Do czego służy kotlet” wydane nakładem wydawnictwa Adamada.

Autor: Anita Głowińska
Ilustarcje:  Anita Głowińska
Wydawnictwo Adamada

Stron: 152
Oprawa: twarda
Dla dzieci w wieku 6+
Serie: Tornister pełen przygód

Redakcja rodzinny-krakow.pl