Bystre oczka – recenzja

książki dla dzieciseria: Bystre oczka
autor: Joanna Homel, Iwona Janoszek
Wydawnictwo Debit

Książeczki dla dzieci już od 3. miesiąca życia

Intensywne barwy, kontrastowe zestawienia oraz wyraziste i proste kształty przyciągają wzrok i angażują uwagę kilkumiesięcznych maluszków. Zabawa z zastosowaniem kolorowych, prostych obrazków stymuluje prawidłowy rozwój wzroku oraz wspiera funkcje poznawcze u niemowląt. Te zależności wykorzystały autorki serii książeczek Bystre oczka adresowanych do dzieci w wieku powyżej 3 miesięcy. W czterech kolorowych, starannie wydanych publikacjach znajdziemy tematycznie uporządkowane, budzące pozytywne emocje rysunki, które z pewnością spodobają się maluszkom, a zarazem przygotują je i zachęcą do częstego obcowania z książkami w przyszłości.

Książeczki dla najmłodszych

Kształty to pozycja, w której przedstawiono zarówno rysunki podstawowych form geometrycznych, jak też ich prezentację na zabawkach i przedmiotach, z którymi dziecko ma codzienny kontakt. Kropki, kółka, paski oraz fale to natomiast główni bohaterowie części zatytułowanej Wzory i kolory. Na każdej stronie książeczki A kuku znajdziemy inspirację do zabaw z dzieckiem oraz snucia opowieści o przygodach maluszka pojawiającego się na kolejnych ilustracjach, zaś w części Zwierzęta czekają na nas kolorowe rysunki przedstawiające mieszkańców lasów, pól i gospodarstw rolnych.

Wszystkie ilustracje są proste i wyraziste, bez zbędnych elementów, które rozpraszałyby uwagę malucha. Ta przemyślana koncepcja jest zasługą autorek, które są specjalistkami zajmującymi się rozwijaniem percepcji wzrokowej małych dzieci.

Twarde, łatwe do uchwycenia, masywne strony książeczek pozwalą na częste powroty do "kolorowej lektury", a nawet z powodzeniem wytrzymają rolę kreatywnej zabawki.

Redakcja rodzinny-krakow.pl