"Kajtek, uważaj!" – recenzja

Mały miłośnik książek zakłada okulary

Co łączy szpaka Kajtka z Johnem Lennonem, Benem Franklinem i Mahatmą Gandhim? I kim w ogóle byli ci panowie? A może niektórzy z Was również mają z Kajtkiem coś wspólnego i nie jest to tylko zamiłowanie do czytania książek? Polecamy Waszej uwadze wspaniałą książkę Wydawnictwa Prószyński i S-ka pt. "Kajtek, uważaj!"

Zanim zaczniecie ją czytać na pewno przyjemnie będzie ją najpierw przekartkować i obejrzeć ilustracje, które wprowadzą Was w klimat tej szpaczej opowieści. Znajdziecie na nich m.in.: pełną książek bibliotekę (ulubione miejsce naszego bohatera), Leśne Miasteczko po którym można błądzić palcem jak po mapie, wspomnianych wyżej trzech panów oraz... całą zgraję szpaczych kuzynów Kajtka, którzy stali się główną przyczyną jego smutku. Bo zmartwieniem naszego mądrego bohatera nie były okulary, które, jak się okazało, musiał zacząć nosić. Wręcz przeciwnie, był z nich dumny i cieszył się, że zaczął dostrzegać to, czego nie widział wcześniej. Problemem były docinki kuzynów, którzy śmiali się z jego "binokli". Wydarzyło się jednak coś, co sprawiło, że grupa prześmiewców zmieniła swoje zachowanie.

Przeczytajcie jak potoczyła się ta opowieść a przekonacie się, że ważne jest to, co się ma w głowie. Wiedza potrafi uratować życie. Ważne jest również podjęcie działań, kiedy zdrowie szwankuje. A głosy złośliwców umilkną, kiedy uświadomi się im ich ignorancję. Czasem nawet potrafią zmienić się w słowa uznania, tak jak w tej historii...

Książka dla dzieci 4+

"Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary"
Tytuł oryginału: Calvin, Look Out! A Bookworm Birdie Gets Glasses
Data wydania: 12.01.2017
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Janusz Kokoszewski, Dorota Koman
Seria: Czytanie rozwija wyobraźnię! A czasem może uratować życie!

http://www.proszynski.pl/