Pan Toti w nowej odsłonie

Pan Toti, choć maleńki jak paluszek, urósł już do rangi bohatera dziecięcej wyobraźni. Możemy oglądać animowany serial o jego przygodach, spektakl teatralny, a nawet przytulić się do maskotki przedstawiającej Totiego. Najważniejsze jednak, że wciąż mamy okazję zaglądać do jego świata sięgając po kolejne, nowe książeczki autorstwa Joanny Sorn-Gary.

3 najnowsze opowiadania „Pan Toti i ziarenko”, „Pan Toti i robocik” oraz „Pan Toti i sprawa z makaronem” bez wątpienia przypadną do gustu zarówno Czytelnikom już zaprzyjaźnionym z mieszkańcami „wyspy, której nie odkrył jeszcze żaden człowiek”, jak również tym, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać Totiego, jego przyjaciela Hehela oraz Złośliwych Bliźniaków.

„Pan Toti i ziarenko”, „Pan Toti i robocik” oraz „Pan Toti i sprawa z makaronem”

Pan Toti codziennie szuka skarbów w kopalni ukrytej pod podłogą swojego domku znajdującego się w pniu drzewa. O istnieniu kopalni nie wie nikt - to wielka tajemnica Pana Totiego. Zawsze znajduje tam jakiś przedmiot, który choć z pozoru może wydawać się niepotrzebny, z czasem okazuje się być bardzo przydatny, a nawet niezbędny. Ani mały Ed - bohater książeczki "Pan Toti i ziarenko", ani tytułowy robocik z kolejnego opowiadania nie poradziliby sobie bez kopalnianych znalezisk Totiego.

Oczywiście nie można pominąć roli Złośliwych Bliźniaków, którzy jak zawsze próbują pomieszać szyki Totiemu i Hehelowi, a to oszukując, a to naciągając przyjaciół na jakąś nieuczciwą transakcję, a to kradnąc garnek z makaronem. Pan Toti wciąż ma jednak nadzieję, że ich zachowanie kiedyś się zmieni.

Nowe przygody Totiego czyta się z nieukrywaną przyjemnością. Opowiadania zostały zilustrowane przez Autorkę w sposób, który przyciągnie uwagę najmłodszych Czytelników i pobudzi ich wyobraźnię. Niewątpliwym urozmaiceniem czytelniczej wędrówki przez krainę Pana Totiego są napotykane na stronach książek łamigłówki, zadania czy też objaśnienia trudniejszych zwrotów pojawiających się w treści opowiadań. Nie wahajcie się zatem ani chwili, gdy na księgarskiej półce dostrzeżecie książeczkę o przygodach Totiego i pozwólcie się zaprosić do jego świata, a z pewnością zapragniecie zaglądać tam jak najczęściej.

Joanna Sorn-Gara: „Pan Toti i ziarenko”, „Pan Toti i robocik” oraz „Pan Toti i sprawa z makaronem”

Wydawnictwo ARTI
http://old.artibiuro.pl/