Akademia Mądrego Dziecka - Bobas odkrywa naukę. Recenzja

W serii "Bobas odkrywa naukę", nakładem wydawnictwa Egmont, na rynku księgarskim ukazało się już kilka książeczek
(recenzja TU >>), które objaśniają małym dzieciom trudne zagadnienia z dziedziny fizyki. Najnowsze, zatytułowane: "Kwarki", "Słuch", "Inżynieria lotnicza", to kolejne propozycje od duetu Ruth Spiro (autorka) oraz Irene Chan (ilustratorka). Wpisują się one w zdobywającą popularność na całym świecie koncepcję edukacji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics – Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka), która ma na celu zwiększenie udziału tych dyscyplin, jako jednej wspólnej całości, w edukacji dzieci. STEM ma wzmocnić kompetencje dzieci z zakresu nauk ścisłych i technicznych i ułatwić im przyswajanie wiedzy.

 9788328147881

 

Akademia Mądrego Dziecka

Akademia Mądrego Dziecka - Bobas odkrywa naukę. RecenzjaDla ciekawych świata małych dzieci, które jak gąbka chłoną informacje o tym co je otacza, słowo "fizyka" ma całkiem neutralne zabarwienie. Dlatego też bez uprzedzeń i trudnych szkolnych wspomnień, jakie często kojarzą się z tym tematem dorosłym, chętnie zagłębią się np. w pojęcie kwarków. Autorki zadbały o to, aby przekazać tę wiedzę w sposób prosty, przyjemny i kolorowy.

We wszystkich książeczkach z serii bohaterem jest malutkie dziecko, które bawi się, spaceruje, gra na instrumentach, jednocześnie poznając to, co go otacza. Towarzysząc mu, na kolejnych stronach mali Czytelnicy dowiedzą się, dlaczego ptak potrafi latać i czy te same właściwości powodują, że samolot wznosi się w powietrze. Zabawne ilustracje ptaszka-kosmonauty towarzyszą również wyjaśnieniu, dlaczego rakieta może wzbić się w przestrzeń kosmiczną.

 

 

Akademia Mądrego Dziecka - Bobas odkrywa naukę. RecenzjaKolorowe, sympatyczne kwarki. Kto by ich nie polubił, kiedy tak miło uśmiechają się i bawią się w kółeczko tworząc protony, neutrony i jądro atomu. Nawet dzidziuś zbudowany jest z kwarków, więc tym bardziej są super!

Dlaczego słyszymy? Co siedzi w uchu? Jest tam tyle zabawnie nazywających się elementów: kowadełko, młoteczek a także ślimak. Kolorowa ilustracja przedstawia gdzie się one dokładnie znajdują. A grająca na gitarze dziewczynka wprawia w ruch niebieskie cząsteczki powietrza tworząc falę dźwiękową. Co ciekawe, każda z narysowanych cząsteczek ma inną minę (a nawet okulary słoneczne), więc fajną zabawą będzie samo przyglądanie się im. Może uda się znaleźć dwie identyczne?

Polecamy serię "Bobas odkrywa naukę". Te książeczki są zdecydowanie do wielokrotnego użytku. Nie trzeba się obawiać, że szybko się zniszczą - to konkretne, twardostronicwe pozycje naukowe dla najmłodszych.