"Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny" - recenzja

Seria "Czytam sobie" znana jest ze wspaniałych książeczek dedykowanych do nauki i rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych. Polecamy wszystkim sięgnięcie po te przepięknie ilustrowane publikacje. Recenzje wybranych książek z serii przeczytasz tu >> i tu >>.

"Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny" - recenzja

Nauka poprzez zabawę

Wydawnictwo Egmont idzie o krok dalej, rozbudowując serię o zestawy edukacyjne. W kolorowym, zamykanym na magnes pudełku, znajduje się nie tylko książeczka, ale również:
- ruchomy alfabet, czyli karty z literami umożliwiające samodzielne układanie słówek,
- 60 kart edukacyjnych do nauki czytania z książką, w tym 15 kart z obrazkami z książki autorstwa Ewy Poklewskiej Koziełło, 15 kart ze słówkami, 15 kart kontrolnym z obrazkami i podpisami, 15 kart z rymami,
- dużą planszę z alfabetem,
- książkę z poradami dla rodziców „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”, która ułatwi opiekunom pracę z dzieckiem.

"Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny" - recenzja

Z takim zestawem, nauka staje się zabawą, atrakcyjnym czasem, który dziecko może spędzić razem z rodzicem lub starszym rodzeństwem.
W "Poradniku dla rodziców", autorka - Anna Buchner - przedstawia kilkanaście sposobów na efektywną nauką czytania i pisania, m. in. z wykorzystaniem zestawu "Pierwsze słowa". Co możemy zrobić, aby nasze dziecko stało się miłośnikiem książek? Przede wszystkim nic na siłę. Każdy maluch rozwija się w swoim tempie, warto jednak pamiętać, aby zapewnić dziecku kontakt z książkami, często czytać mu na głos i pozwalać eksplorować książki bez obawy o ich zniszczenie. Ważne, aby młody czytelnik miał własny zbiór książeczek, po które sięgać będzie sam kiedy najdzie go ochota.

Znajdująca się w zestawie książka autorstwa Rafała Witka z kolorowymi, pobudzającymi wyobraźnię, całostronicowymi ilustracjami Ewy Poklewskiej Koziełło, to króciutkie opowiadanie o małej Oli, która bawi się w lekarkę i ma mnóstwo pacjentów. "Doktor Ola" to Poziom 1 serii, dlatego wszystkie dzieci, które samodzielnie jeszcze nie czytają lub nie robią tego płynnie, znajdą tu proste zdania, wyrazy podzielone na głoski i dużą czcionkę, aby łatwiej było odczytać tekst.

"Czytam sobie" nigdy nie zawodzi i tak jest również tym razem.

Polecamy

Redakcja www.rodzinny-krakow.pl