Czytam sobie. Poziom 2. - recenzja

Seria Czytam sobie Poziom 2. - składam zdania to książeczki dedykowane dzieciom, które rozpoczęły już naukę samodzielnego czytania. Opowiadania są tu nieco dłuższe niż w Poziomie 1., zdania bardziej rozbudowane i zawierają więcej trudniejszych do przeczytania słów. Na końcu każdej książeczki znajdują się kolorowe naklejki i króciutki quiz dotyczący opisanej historii.

Mały skryba i wielka piramida

Czytam sobie. Poziom 2. - recenzja

Dwie najnowsze propozycje od Wydawnictwa Harper Kids to "Mały skryba i wielka piramida" autorstwa Marcina Barana oraz "Złota rybka" Justyny Bednarek. Pierwsza z książek, zilustrowana przez Joannę Rusinek, opowiada o egipskim skrybie. Panufer - główny bohater historii - to stary egipski skryba mieszkający kiedyś w Turze. Wspomina on swoją samotną podróż barką do Gizy, gdzie jego ojciec pracował przy budowie piramid. Sugestywne, kolorowe ilustracje pomagają dzieciom wyobrazić sobie tamte czasy oraz ludzi zamieszkujących Dolinę Nilu. Opowiadanie obfituje w wiele ciekawych informacji i ... trudnych do przeczytania wyrazów.  Szczególnie imiona bohaterów czy faraonów mogą sprawić małemu Czytelnikowi nieco kłopotu. Ale od tego właśnie jest ta książeczka! Poprzez krótką i wciągającą historię, można doskonalić umiejętności czytania. Historia Panufera może być także inspiracją do dalszego zgłębiania tematów dotyczących starożytnego Egiptu i sięgania po coraz to inne i trudniejsze książki.

Złota rybka

Złota rybka

Książeczka z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej to zabawna opowieść o spełnianiu życzeń i uzależnieniu od smartfona :). "Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić" mówi przysłowie. A czy to będzie dla nas dobre, czy złe, okaże się w praktyce. Bohater książki - Mati - jak wiele współczesnych dzieci lubi gry na telefonie.  I choć ma naprawdę świetną alternatywę na spędzenie czasu (wyjeżdża z siostrą do super pomysłowej i wyluzowanej babci) , a nawet może spełnić swoje jedno marzenie (złota rybka jest chętna do pomocy), nie może uwolnić się od chęci grania na smartfonie. Jak się skończy ta historia? Warto sięgnąć po książeczkę i przekonać się samemu. Czytelnicy znajdą w niej zabawne dialogi, barwne postaci i piękne ilustracje. Nauka czytania ze "Złotą rybką" to sama przyjemność :)

Polecamy

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl