"Emi i Tajny Klub superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2" – recenzja

Najnowszy tom przygód Emi i jej superpaczki przyjaciół ukazał się nakładem Wydawnictwa Wilga. Jeśli ktoś nie czytał poprzednich książek z serii nie musi się obawiać, bez problemu można rozpocząć swoją przygodę z Tajnym Klubem Superdziewczyn od "Wielkiej Księgi Przygód 2". Emi, a właściwie Stanisława Emilia Gacek, to dziewczynka, która może pochwalić się całą rzeszą wielbicielek, a może nawet naśladowczyń, bo dowodzenie Tajnym Klubem Superdziewczyn z pewnością marzy się niejednej  nastolatce. Agnieszka Mielech stworzyła postać, która inspiruje ale jednocześnie pozwala, aby Czytelnik mógł łatwo się z nią identyfikować, Emi przeżywa bowiem podobne rozterki jak większość dziewczynek w jej wieku.
Najnowszy tom przygód Emi i jej superpaczki przyjaciół ukazał się nakładem Wydawnictwa Wilga. Jeśli ktoś nie czytał poprzednich książek z serii nie musi się obawiać, bez problemu można rozpocząć swoją przygodę z Tajnym Klubem Superdziewczyn od "Wielkiej Księgi Przygód 2". Emi już na samym początku wszystko wyjaśnia i przypomina najważniejsze wydarzenia, które zostały opisane we wcześniejszych książkach. Poznajemy także wszystkich członków Tajnego Klubu.

Tajny Klub Superdziewczyn nie tylko dla dziewczyn

Do paczki Emi należy kilka koleżanek, w tym najlepsza przyjaciółka Aniela oraz... jeden kolega – Franek. Sama książka również nie jest przeznaczona tylko dla żeńskiej części odbiorców, choć pierwszy rzut oka na okładkę mógłby tak sugerować. Autorka porusza uniwersalne tematy. Podkreśla wartość przyjaźni, znaczenie sportu i pracy drużynowej,  zwraca uwagę na zdrowe odżywianie. Pisze również o tym, jak ważna jest równość płci. Naczelnym wątkiem jest jednak próba odzyskania przez Emi swojej BFF (Best Friend Forever) – Anieli, która zafascynowana nową szkolną koleżanką, oddala się od swojej starej przyjaciółki. Czy Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka odzyska dawny skład a dziewczyny znów będą mogły na sobie polegać? Przekonajcie się i sięgnijcie po książkę.

Czytając o szkolnych przygotowaniach do ważnego meczu, próbach odzyskania przyjaciółki oraz codziennych problemach superpaczki poznacie bardzo dużo nowych pojęć, nazwisk wybitnych postaci, a także zdobędziecie informacje o ich osiągnięciach. Dowiecie się kim są m. in: Seredna i Venus Williams, Lionel Mesii, Elon Musk czy Arystoteles. Poznacie historię Cliffa Younga, który stał się inspiracją dla wielu ludzi w tym także dla taty Emi.  Co oznaczają słowa: zrównoważony rozwój, kinestetyk, elitarny, demokracja, odczynnik chemiczny, mediacja... "Tajny Klub Super Dziewczyn. Wielka Księga Przygód 2" to kopalnia wiedzy i przyjemność z czytania.
Całość dopełniają ciekawe achromatyczne, stworzone z poczuciem humoru ilustacje Magdaleny Babińskiej.

Polecamy

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl