Księżycowa łza z Adynis w wersji do nauki angielskiego - recenzja

recenzjaW głębinach wszechświata znajduje się planeta Adynis – bardzo podobna do Ziemi. Jej mieszkańcy są zupełnie zwyczajni, tyle że z biegiem lat, wskutek swojej zachłanności i egoizmu, utracili zdolność odczuwania empatii i emocji, a ich świat stał się, podobnie jak oni sami, zupełnie szary.
Być może ta ponura sytuacja trwałaby bez zmian do dziś, gdyby nie Glenn, chłopiec o brązowych oczach, które odróżniały go od pozostałych Adonizjan, podobnie jak jego cechy charakteru - otwartość, serdeczność, potrzeba kontaktu z rówieśnikami, a także zdolność odczuwania emocji, których istnienia inni Adonizjanie nawet się nie domyślali. Wszystko to sprawiało, że chłopak pozostawał osamotniony, a jego jedynymi przyjaciółmi i powiernikami stali się Księżyc i Gwiazdy.
Po jednym z takich niezwykłych wieczornych spotkań, ma miejsce zdarzenie, które odmienia życie Glena na zawsze – staje się posiadaczem wyjątkowego daru – Księżycowej Łzy i stopniowo zaczyna widzieć kolory. Wkrótce poznaje Quinn - dziewczynkę, z którą się zaprzyjaźnia. Razem przeżywają mnóstwo przygód i zdarzeń, które wywołują w nich różne emocje i uczucia oraz sprawiają, że ich relacja zmienia się i dojrzewa. Razem podejmują decyzję, która ma odmienić życie mieszkańców planety…
„The Moon Tear of Adynis Księżycowa łza z Adynis” to poruszająca opowieść o przyjaźni, uczuciach i emocjach, o empatii i współczuciu, o tym, jak budować bliskie relacje i jak łatwo można je zepsuć.
Świetnie napisana, przywodząca niekiedy na myśl „Małego Księcia”, wciągająca czytelnika historia to niejedyny walor tej książki. „The Moon Tear of Adynis Księżycowa łza z Adynis” jest pozycją dwujęzyczną – po każdym akapicie w języku polskim znajdujemy jego anglojęzyczną wersję. Ponadto w każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia bezpłatne pobranie wersji audio (w formacie mp3), co pozwoli utrwalić młodemu czytelnikowi poprawną wymowę.
Ale to nie wszystko!
Po każdym rozdziale znajdziemy krótki angielski test podsumowujący z rozumienia tekstu, a także słowniczek, objaśnienie zagadnień gramatycznych, urozmaicone i atrakcyjne ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę oraz mnóstwo ciekawostek o kosmosie, ciałach niebieskich, podróżach kosmicznych itp.  Odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych znajdują się w kluczu na końcu książki.

The Moon Tear of Adynis. Księżycowa łza z Adynis w wersji do nauki angielskiego

Autor: Sora Cordonnier
Ilustracje: Kaja Oyuela-Villarreal
Wydawnictwo Poltext
•    224 strony
•    oprawa twarda
Książka adresowana jest do dzieci powyżej 6 lat.
 
Aby pobrać plik, należy wpisać kod - tutaj

O Autorach:

Sora Cordonnier – absolwentka Brytyjskiej Szkoły Międzynarodowej. Obecnie studentka biomedycyny w Londynie. Wieloletnia aktywistka, działająca na rzecz Amnesty International, Fundacji Ailleron Możesz Na Mnie Liczyć oraz Fundacji Just like Us. Wierzy, że każdy człowiek powinien mieć w życiu takie same prawa, niezależnie od religii, rasy czy płci. Żyje w myśl wartości, że nawet najmniejsze działania mogą mieć ogromny wpływ na świat, w którym żyjemy.
Kaja Oyuela-Villarreal (ilustratorka) – obywatelka świata, z korzeniami argentyńskimi, meksykańskimi, francuskimi
i polskimi. Biegle włada trzema językami. Studentka historii oraz stosunków międzynarodowych w Londynie. Dusza artystyczna i odkrywcza, która w wolnych chwilach uwielbia rysować oraz poszukuje wszystkiego, co piękne i nowe.
Ursula O’Donoghue (editor) – nauczycielka języka angielskiego i tłumaczka z polskimi, angielskimi i irlandzkimi korzeniami. Mieszka w Krakowie z mężem i synem.
Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego
i słowników.
Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Interesuje się historią języków i etymologią.
 
Projekt realizowany wspólnie z fundacją http://www.pomoz.pl

logo