Mysie bajeczki – recenzja

"Mysie bajeczki" to pierwsza książeczka z serii mysich opowiadań Arnolda Lobela – autora serii o Żabku i Ropuchu.

Tata Mysz opowiada każdemu spośród swoich siedmiu synków inną bajkę - o studni, która spełnia życzenia, o przyjaźni między Bardzo Wysoką i Bardzo Niską Myszą - pełnej obopólnego zrozumienia mimo dzielących różnic, o Starszym Panu Myszy, który wreszcie polubił dzieci czy też o myszce, która wzięła kąpiel i… zalała całe miasto.

Mysie bajeczkiBajki na dobranoc

Przesympatyczne opowiastki, które snuje na dobranoc Tata Mysz - mądre, nieoczywiste, a nawet lekko filozoficzne i abstrakcyjne mogą stać się inspiracją do rodzinnych rozważań na różne ważne tematy albo po prostu przyjemną bajką przed snem.
Pięknie ilustrowane książeczki Arnolda Lobela, należące do klasyki amerykańskiej literatury dla najmłodszych, cieszą się dużą popularnością także w Polsce.
Warto podkreślić, że na lekkość i świetny styl opowiadań w polskiej wersji językowej niewątpliwy wpływ miało tłumaczenie dokonane przez Wojciecha Manna.
W ramach serii ukazała się także kolejna książka: Mysie przysmaki.

Arnold Lobel (1933–1987) – amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych książek należą - seria Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mysie bajeczki (Mouse Tales) i Mysie przysmaki (Mouse Soup). Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981). Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.

 

Arnold Lobel: Mysie bajeczki
Oprawa twarda
Wydawnictwo Literackie
Przekład: Wojciech Mann
Oryginalny tytuł: Mouse Tales
Data premiery: czerwiec 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64