„Niesamowite zwierzęta. Ubrania” – recenzja

Seria: NIESAMOWITE ZWIERZĘTA, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA

Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Miya Du
Wydawca: Harper Collins

"Niesamowite zwierzęta. Ubrania" - recenzja„Ubrania” to nowość w serii „Niesamowite zwierzęta”. Grubostronicowa książeczka z kolorowymi ilustracjami i ruchomymi elementami pełna jest ciekawostek ze świata zwierząt, ale nie tylko. Można dowiedzieć się z niej również, jak bardzo świat przyrody inspiruje do tworzenia przydatnych w życiu człowieka przedmiotów. Informacje, jakich dostarcza książka, zaskoczą nie tylko dzieci. Zapewne nie wszyscy rodzice wiedzą, że kask ochronny zaprojektowano na wzór głowy dzięcioła, a skafander przeciwprzeciążeniowy – na wzór skóry żyrafy!

Aby łatwiej zapamiętać można było te ciekawe powiązania, przy każdym opisie wynalazku zamieszczone jest kółeczko z obrazkiem przedstawiającym wynalazek oraz zwierzątko, które zainspirowało ludzi do stworzenia przedstawionego na ilustracji przedmiotu. Ten ruchomy element pozwala dziecku ćwiczyć małą motorykę i uatrakcyjnia książeczkę. Przekręcając kółeczko zmieniamy np. żyrafę w skafander, rekina w kostium pływacki lub motyla w strój maskujący. Ilustracje są kolorowe, przyjazne i pełne humoru.

Książka dedykowana jest maluchom, jednak ze względu na swoją atrakcyjną formę i ciekawą treść, zainteresuje na pewno także i nieco starsze dzieci.

 

W serii ukazały się następujące tytuły:

Maszyny 1
Maszyny 2
Budynki
Ubrania

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl