„Przygody z nauką” – receznja

„Przygody z nauką” – seria książek dla dzieci

Autorzy: Jack Guichard, Cécile Jugla
Wydawnictwo: HarperCollins
Seria: Akademia Mądrego Dziecka

Akademia Mądrego Dziecka” to seria książek, które w atrakcyjny i zrozumiały sposób przedstawiają dzieciom różne ciekawostki naukowe, przyrodnicze, tłumaczą otaczający świat i kształtują poczucie estetyki maluchów. W serii znajdziemy nie tylko tytuły dedykowane malutkim dzieciom. „Przygody z nauką” to pozycje wydawnicze, które spokojnie znajdą swoich fanów pośród pierwszo- czy drugoklasistów.

Przygody z naukąKażda książka z tej serii prezentuje 10 prostych i bardzo efektownych doświadczeń, które można przeprowadzić w domu, pod opieką dorosłych. W cyklu „Przygody z nauką” ukazały się następujące tytuły: „Cytryna”, „Papier”, „Jajko”.

Ilustracje – kolaże są dynamiczne i pełne humoru. Fotografie badanych obiektów są dużo większych rozmiarów, niż rysunkowi bohaterzy. Możemy pooglądać cytrynę, czy jajko w bardzo dużym powiększeniu, obejrzeć ich realny kolor i fakturę. Na obrazkach dużo się dzieje. Młodzi „naukowcy” z całym zaangażowaniem oddają się testowaniu obiektów, na wszelkie sposoby: pływają na cytrynie, która dzięki skórce pełnej pęcherzyków unosi się na powierzchni wody, kroją ogromnego banana paskiem papieru, czy nurkują z jajkami, sprawdzając jednocześnie ich świeżość :).

„Przygody z nauką”

Z książeczek możemy dowiedzieć się m. in. o prawie Archimedesa i sile bezwładności. Jakie właściwości ma cytryna? Czy papier może być tak ostry, że da się nim przeciąć banana? Jak zrobić domowy twaróg, co to jest opór powietrza oraz tarcie? Dlaczego sokiem z cytryny można pisać tajemnicze wiadomości? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się dużo dużo więcej, zachęcamy Was do sięgnięcia po książki :)

„Przygody z nauką” – recenzja

Wszystkie opisy doświadczeń przedstawione są w krótki i przystępny sposób. Można je spokojnie przeprowadzać w warunkach domowych, pod opieką dorosłych.

Miłej lektury!

Polecamy

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl