Spirit Animals "Powrót" – recenzja

3. tom Spirit Animals "Powrót" to kolejna książka należąca do drugiej serii powieści dla dzieci i młodzieży pt. "Upadek Bestii" (recenzje dwóch poprzednich tomów TU). Wędrówkę i walkę bohaterów z rosnącym w siłę złem tym razem opisuje amerykański pisarz Varian Johnson.


Po pełnym emocji zakończeniu drugiego tomu, każdy, kto otwierając pierwszy rozdział spodziewał się kontynuacji wątków, wyjaśnień a najlepiej dobrego rozwiązania wszystkich problemów naszych bohaterów, może być zaskoczony. Na samym początku autor zupełnie nieoczekiwanie cofa nas w czasie przedstawiając bliżej sylwetkę Zerifa – czarnego charakteru. Dowiadujemy się o jego mrocznych ambicjach, które stały się zalążkiem wszelkiego zła jakie czyni. Nie jest łatwym przeciwnikiem. Nie ma skrupułów, ani nawet cienia empatii. To sprzymierzeniec Wyrma,  którego nasi bohaterowie muszą odnaleźć i pokonać, aby uratować świat Erdas przed zagładą.

Spirit Animals "Powrót" – recenzja


Meillin i Conor wciąż próbują dostać się do korzeni Wszechdrzewa i choć ten wątek trwa już troszkę za długo, nadal będą zaskakiwać nas pełne napięcia zwroty akcji. Nieoczekiwane spotkania z innymi  mieszkańcami podziemia przyniosą nowe wyzwania, którym będzie coraz trudniej sprostać z uwagi na gorszą kondycję jednego bohaterów.

Dużo więcej będzie działo się na powierzchni. Kolejna Wielka Bestia zostaje przywołana przez dziecko, a Abeke i Rollan wraz z Zielonymi Płaszczami udają się z misją ocalenia jej przed Zerfiem. Nie wszędzie jednak nasi bohaterowie są witani życzliwie. Przyda im się spryt oraz podstęp, aby osiągnąć cel. Nieoczekiwanie los postawi ich również przed bardzo ciężkim wyborem – czy bliskie osoby, a nawet Bestie, zainfekowane przez pasożyty Wyrma to nadal te same postaci? Naszym bohaterom nie braknie rozterek i silnych emocji. Nadszarpnięte więzi ze Zwierzoduchami każdemu z nich dadzą się we znaki. Jedyne co pozostaje pewne – nie mogą się poddać.

Polecamy

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl

Spirit Animals. Upadek Bestii. Powrót
Wydawnictwo Wilga