Strrraszna historia - recenzja

"Straszna historia" to seria kilkunastu książek dla młodzieży poruszająca pomijane często na lekcjach, tajemnicze i przerażające wątki historyczne.  Światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książki, które możecie kupić również w Polsce, zostały napisane przez Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna oraz Phillipa Reeve’a. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Egmont ukazały się: "Niesamowici Egipcjanie" czy "Krwawe rewolucje".  Przygotujcie się na czytelniczy thriller, bo to lektura dla ludzi o mocnych nerwach, okraszona pełnymi czarnego humoru ilustracjami.

Strrraszna historia - recenzja"Niesamowici Egipcjanie"

Oprócz ciekawostek, które każdemu, kto zetknął się z wiedzą historyczną obiły się o uszy, dostaniecie tu również sporą dawkę informacji, ciekawych i zaskakujących m.in.: na temat życia faraonów, sposobów wykorzystania mumii, klątw i zagadek dotyczących piramid. Autor z poczuciem humoru przedstawia nam, jak idąc śladami rabusiów wykradających skarby z grobów egipskich władców, sami możemy zorganizować skok na pośmiertne "przydasie" faraonów. Tłumaczy tym samym, na czym polega wielka skorumpowana machina, bez której tego typu akcje nigdy by się nie udały.

W książce zapoznacie się z galerią bogów i dowiecie się, do kogo najskuteczniej można się było modlić w czasie trudności życiowych. A tych akurat Egipcjanom nie brakowało. Oprócz kłopotów związanych z życiem doczesnym, mieli jeszcze jeden wielki problem - życie pośmiertne. "Co to za życie - stracić pół życia, martwiąc się o śmierć". Wszyscy Egipcjanie chcieli dostać się do świata duchów, o których nauczali kapłani. W książce poczytacie o wędrówce zmarłego przez niebezpieczną krainę Duat, dowiecie się (w szczegółach), jak z człowieka zrobić mumię, jak przygotować własną urnę kanopską (i co to znaczy "kanopską"?? :) ) i wiele, wiele innych ciekawostek.

Strrraszna historia - recenzja"Krwawe rewolucje"

"Krwawe rewolucje" to książka zdecydowanie dla starszych dzieci, a nawet można by rzec, że dla młodzieży. Rewolucje i rebelie, jak sam tytuł wskazuje, były krwawe, a metody na uciszenie konkurentów nie miały żadnych ograniczeń. Wdowa ścinająca głowy, rozwścieczeni chłopi, Tytus Oates (przydomek "Plugawe usta"),  przerażający hrabia Dracula... To tylko niektórzy bohaterowie tej mrożącej krew w żyłach, a jednak prawdziwej opowieści. Ilustracje autorstwa Philip'a Reeve'a nie pozostawią Was obojętnymi.

Czy Joanna d'Arc przeżyła własną śmierć?  A może to nie ona spłonęła na sosie? Na pewno wielu z tych opowieści nie usłyszycie na lekcjach. Autor zachęca, do pochwalenia się swą wiedzą przed nauczycielem historii. Jeśli przeczytacie książkę, na pewno będziecie mieli dużo strrrasznych historii do opowiedzenia.

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl