"Wiatr" od Wydawnictwa Muchomor - recenzja

Wspaniała lektura dla starszych dzieci

"Wiatr" - nowość od Wydawnictwa Muchomor

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstaje wiatr? Często słyszymy w prognozie pogody informacje na temat jego siły, rodzaju czy kierunku z jakiego nadchodzi. Wiatr jest nieodłącznym składnikiem pogody. Bywa dla nas zbawienny, ale powoduje też wiele szkód, kiedy jest bardzo silny.

Najnowsza książka autorstwa Anny Skowrońskiej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Muchomor, opisuje temat wiatru bardzo szeroko. To wspaniałe źródło wiedzy nie tylko dla młodszych Czytelników, ale również tych, którzy np. na lekcjach geografii omawiają różne zjawiska pogodowe.
Z tej kolorowo zilustrowanej książki dowiecie się m. in. jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Przeczytacie o tym, gdzie wieje samum, a gdzie halny, co to jest huragan i skąd wzięły swoją nazwę mistral, bora czy zefir. Autorka porusza również bardzo ważny temat zielonej energii. Fantastyczne ilustracje Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak bardzo czytelnie pokażą Wam jak działa elektrownia węglowa i czym różni się od farm wiatrowych. Nie zabrakło również tematu smogu.

Czy wiecie, że wiatr może przenieść piasek z Afryki w inne części świata? Pełni również ogromną rolę w rozsiewaniu nasion i pyłków roślin. Przeczytajcie książkę "Wiatr", dowiecie się z niej wielu ciekawostek.
Ta bogato ilustrowana, pięknie wydana książka w dużym formacie (nieco ponad A4) to wspaniała lektura na jesienne wieczory.

Polecamy

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl