ZAGINIONA KSIĘGARNIA – recenzja

Idealna książka dla uczniów, którzy opanowali samodzielne czytanie

ZAGINIONA KSIĘGARNIA – recenzjaKażdy, kto nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania choćby kilku stron powieści a regały pełne książek działają na niego hipnotyzująco, odnajdzie w Milly, głównej bohaterce opowiadania, jakąś cząstkę siebie. Ta mała dziewczynka bardzo przeżywa zamknięcie swojej ulubionej księgarni. Rozpacz jest tym większa, że Milly była zaprzyjaźniona z właścicielką sklepu, panią Minty. Kobieta stała się jej autorytetem w doborze nowych lektur, a także prowadziła fascynujące zajęcia – „Godziny z bajkami” – na które mała czytelniczka chodziła pasjami. Milly czuła się w księgarni jak ryba w wodzie. Sklep, pani Minty oraz wspólne czytanie stały się częścią jej życia. Toteż nic dziwnego, że dziewczynka, po całkowicie niezapowiedzianym zamknięciu księgarni, popadła w przygnębienie. Bała się również o panią Minty, ponieważ nie miała żadnych od niej informacji.
Okazało się, że nie tylko Milly przeżywała smutek i tęsknotę za tym co było. Innym dzieciom również brakowało czytelniczych spotkań. Wszyscy mali wielbiciele książek wyrazili swoje emocje poprzez rysunki, które zawisły  na zamkniętych drzwiach księgarni. Wspólna mobilizacja i działanie doprowadziły do szczęśliwego zakończenia.
Polecamy Wam „Zaginioną księgarnię” autorstwa Katie Clapham, z pięknymi ilustracjami  Kirsti Beautyman. To idealna lektura dla dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Być może zainspiruje ich do częstego sięgania po książki.

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl