„Ziemia" od Wydawnictwa Muchomor – recenzja

„Ziemia" to ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach autorstwa Anny Skowrońskiej. Książki przez kilka kolejnych lat ukazywały się nakładem Wydawnictwa Muchomor. Recenzje poprzednich tomów: Wiatr" >>, „Woda" >>, „Ogień" >> przeczytacie na naszym portalu.

"Ziemia" od Wydawnictwa Muchomor - recenzjaZiemia, podobnie jak wcześniejsze tomy, to duży, albumowy format, bogato ilustrowany przez Agatę Dudek i Małgorzatę Nowak, czyli Studio Acapulco. Książka jest nie tylko ciekawa wizualnie, również czyta się ją z zainteresowaniem. Treści w niej zawarte to mnóstwo ciekawych faktów, zarówno o naukowej teorii powstawania Ziemi i jej miejscu w Układzie Słonecznym, jak również o zasobach naturalnych, erupcjach wulkanów, skałach, rolnictwie, archeologii. Autorka przytacza wiele ciekawostek z takich dziedzin nauki jak geografia, chemia czy fizyka, a nawet historia. Kolorowe, czytelne ilustracje pomogą Wam zrozumieć i wyobrazić sobie różne zjawiska jak np. wielki wybuch, trzęsienie ziemi czy wędrówki kontynentów.

Jak wygląda wnętrze Ziemi? Co to była gorączka złota? Dlaczego ludzie i wszystko co nas otacza zbudowane jest z gwiazd? Na te i wiele innych nurtujących Was pytań znajdziecie odpowiedź w książce. Autorka zwraca również uwagę na niechlubny fakt zbyt wielkiego eksploatowania i zanieczyszczania Ziemi przez współczesnego człowieka. Wydobycie surowców naturalnych czy silne nawożenie gleby środkami chemicznymi wpływa na jej dobrostan. Ziemia daje nam pożywienie, filtruje wodę. Jeśli nie będziemy traktować jej z szacunkiem, na pewno nie pozostanie to bez wpływu na nasze zdrowie i życie.

W „Ziemi" przeczytacie również m. in. o tym, jak powstawała sztuczna wyspa w Dubaju, jakie znaczenie dla ziemi mają dżdżownice, jak bada się dna oceanów. Na końcu książki znajdziecie przepis na wyhodowanie w doniczce drzewka avocado oraz drzewka cytrynowego :)

Polecamy Wam nie tylko „Ziemię", ale całą serię książek o żywiołach. Te wartościowe publikacje poszerzą Waszą świadomość o sile natury, o tym, że człowiek jest jej częścią. Natura ma na nas wpływ, a my naszym działaniem również możemy jej zaszkodzić lub pomóc. Seria przypadnie do gustu na pewno uczniom szkół podstawowych, ponieważ znajdą w nich informacje i ciekawostki, które pozwolą im uzupełnić zdobyte na lekcjach przyrody czy geografii wiadomości. 

Książka dofinansowana została ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Po WIETRZE, WODZIE I OGNIU nadchodzi czas na ZIEMIĘ, ostatni tom ekologicznej serii o żywiołach!

Tytuł:  ZIEMIA  
Autor: Anna Skowrońska
Ilustracje: Agata Dudek i Małgorzata Nowak (Acapulco Studio)
Liczba stron: 64

Wydawnictwo Muchomor

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl