Seria wydawnicza: Ekoludki – leśne skrzaty

Rafał Klimczak, autor m.in. popularnej serii o Nudzimisiach, tym razem zaprasza do krainy Ekoludków.

Opowieści o ekoludkach - bohaterach znanych z książki pod tytułem "Przygody leśnych skrzatów" oraz "Leśne skrzaty pomagają zwierzętom", spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników i otrzymały wiele pozytywnych recenzji.

Dla leśnych skrzatów pomaganie zwierzętom i ochrona przyrody jest najważniejszą sprawą w życiu - sprawą skrzaciego honoru!
Dla dzieci, które poznały Ekoludki czytając "Przygody leśnych skrzatów" oraz "Leśne skrzaty pomagają zwierzętom", a także dla wszystkich, kórzy pragną poznać te sympatyczne stworzenia polecamy kolejną opowieść o ich przygodach - "Leśne skrzaty ratują przyjaciół".

 

Leśne skrzaty ratują przyjaciół

Autor: Rafał Klimczak
Ilustrator: Agata Nowak
Seria wydawnicza: Ekoludki – leśne skrzaty
Kategoria wiekowa: 5 – 8
Wydawnictwo: Skrzat

Wraz z nadejściem wiosny leśne skrzaty poczuły przypływ energii i zabrały się za wiosenne porządki. Musiały je jednak przerwać, bo ich przyjaciele potrzebowali pomocy… Tchórz Juliusz złapał się we wnyki, córka sarenki Patrycji się zgubiła, a wiele innych zwierząt zostało potrąconych na nowo wybudowanej autostradzie. Jakby tego było mało, w okolicy wybuchł pożar zagrażający życiu mieszkańców łąki.

Na szczęście ekoludki mają dodatkowe ręce do pomocy, a to za sprawą Jagny – skrzatki, która zamieszkała na Kracie Szczawińskiej. Niebezpieczne przygody sprawią, że leśne skrzaty przekonają się, że z każdych tarapatów można wybrnąć dzięki przyjaciołom.