„Poznaję świat i kropka! Jak się dźwięk w powietrzu niesie? Po co grzyby rosną w lesie?”

Poznaję świat i kropkapatronat rodzinnego krakowa

 

Książka (nie)tylko dla ciekawskich!

Jeśli już wiecie, skąd się biorą pory roku i gdzie słoneczko jest po zmroku, oraz co cyka w zegarze i jak powstają kalendarze, czas dowiedzieć się, jak się dźwięk w powietrzu niesie i po co grzyby rosną w lesie... A pomoże wam w tym kolejna część serii „Poznaję świat i kropka!” autorstwa Rafała Klimczaka.

Wydawnictwo Skrzat kontynuuje przygodę z małą, ciekawską Kropeczką i przekazuje w ręce najmłodszych czytelników lekturę, która zdążyła zdobyć już rzesze wielbicieli, także wśród dorosłych. Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii „Nudzimisie”, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości. Najnowsza część historii przygód Kropeczki stawia przed dziećmi wiele pytań: „Czy potraficie sobie wyobrazić sowę polującą na sarnę i roślinkę zjadającą owady? Czy wiedzieliście, że są na świecie drzewa o wysokości czterdziestu pięter i takie, w których można by urządzić wygodne mieszkanie? Trudno Wam w to uwierzyć?! Kropeczce również! Co robią w uchu młoteczek, kowadełko i strzemiączko? W jaki sposób odtwarzana jest muzyka i dlaczego ją słyszmy? Tytułowa bohaterka jak zawsze jest bardzo ciekawska i wciąż zadaje pytania. Tym razem odpowie na nie pluszowa Klara razem z leśniczym – wujkiem Asi”.

Książkę polecają: TVP ABC, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Rodzinny-Kraków.pl, Ulica Ekologiczna.


„Poznaję świat i kropka! Jak się dźwięk w powietrzu niesie? Po co grzyby rosną w lesie?”, Rafał Klimczak, Wydawnictwo Skrzat 2017.