Pośpiesz się, czas ucieka! – krakowskie pocztówki z grą miejską w tle

 Patronat Rodzinnego Krakowa

Pośpiesz się, czas ucieka! – krakowskie pocztówki z grą miejską w tle

Autor: Beata Sarnowska
Ilustracje: Artur Nowicki
Wydawnictwo Skrzat

 

Zagadka goni zagadkę, czas biegnie nieubłaganie, a tropiciele są coraz bardziej przerażeni… 

Znakomite połączenie literatury i gry miejskiej! Tym razem w… Krakowie!


„Tajemnica krakowskich pocztówek” autorstwa Beaty Sarnowskiej to istna gratka dla tych, którzy uwielbiają węszyć i nie boją się bać. To kontynuacja przygód dziecięcej paczki detektywów-amatorów: Kamy, Zuzy, Wojtka oraz Krzyśka. Lekka, zabawna, dynamiczna powieść, w której ważną rolę odgrywają krakowskie zabytki, legendy oraz historia.


Czwórka przyjaciół udaje się do miasta królów, jednak od początku wszystko toczy się, jak nie powinno. Dziadek Janek – miał być ich przewodnikiem – trafia do szpitala. W tajemniczych okolicznościach ginie niezwykle cenna kolekcja pocztówek, która miała być prezentem dla przyjaciela dziadka. Właścicielka kamienicy ukrywa w kuchni policjanta, listonoszka podrzuca do skrzynki na listy pocztówkę z dziwną wiadomością. Przyjaciele postanawiają stawić czoła zagadce oraz samodzielnie złapać złodzieja cennej kolekcji. Zaczyna się wyścig z czasem…
Dzięki połączeniu fotografii współczesnego Krakowa i nieprzeciętnych ilustracji autorstwa znanego i cenionego rysownika, Artura Nowickiego, książka staje się ekscytującym przewodnikiem po starym mieście, w którym tajemnica kryje się na każdym kroku.

Beata Sarnowska, „Tajemnica krakowskich pocztówek”, Wydawnictwo Skrzat 2017.