Fiszki SCHOOL "I like strawberries" oraz "Do you enjoy watching action films?" – recenzja

Odkąd znajomość języka angielskiego jest drobiazgowo sprawdzana podczas rozmaitych egzaminów oraz rozmów kwalifikacyjnych, a także weryfikowana w trakcie wyjazdów zagranicznych lub pracy zawodowej, pojawiło się także wiele przeróżnych metod na skuteczną naukę języków obcych. Każda osoba, podejmująca decyzję o rozpoczęciu kursów językowych, dysponuje więc ogromną ilością ofert systemów nauki. Ważne, by wybrana metoda odpowiadała naszym indywidualnym potrzebom i dyspozycjom oraz przynosiła oczekiwane rezultaty.

Fiszki, czyli lubiana przez dzieci pomoc w nauce języka angielskiego

Bez względu na wybór sposobu nauki języka obcego, godnym polecenia narzędziem wspomagającym proces uczenia się nowych słówek, zwrotów i reguł gramatycznych będą tzw. fiszki. Tę atrakcyjną i kompleksową formę nauki języków obcych szczególnie polubili uczniowie, dlatego warto wesprzeć ich wysiłek dobrze dobraną pomocą naukową, a taką bez wątpienia jest dwuczęściowa seria Fiszki SCHOOL "I like strawberries" oraz ich kontynuacja Fiszki SCHOOL "Do you enjoy watching action films?".

angielski fiszki

Na kolorowych, przyciągających wzrok i estetycznie wykonanych pudełkach z fiszkami czytamy, że zawierają 300 słówek i zdań, których znajomość jest wymagana na teście szóstoklasisty, a także wspierają naukę angielskiego w gimnazjum. W pudełkach, oprócz trwałych kartoników z angielskimi słówkami i zdaniami, znajdziemy kieszonkowy poradnik dla ucznia, który podsuwa pomysły na gry i zabawy z fiszkami doskonalące pamięć i utrwalające pisownię wyrazów, a także zawiera zwięzłą prezentację podstawowych reguł angielskiej gramatyki. W sam raz na szybką powtórkę przed egzaminem.

Do zestawu dołączono program komputerowy (do pobrania po wpisaniu specjalnego kodu) zawierający liczne ćwiczenia, gry oraz nagrania wszystkich słówek i zdań w wykonaniu profesjonalnych lektorów – native speakerów. Należy podkreślić, że wydawca zadbał o atrakcyjność fiszek School. Na każdym kartoniku znajdziemy kolorowy obrazek ilustrujący słówko przewodnie danej fiszki, a nie od dziś wiadomo, że skuteczność nauki języków obcych jest znacznie większa, gdy wykorzystamy przy niej zabawne skojarzenia czy rysunki. W pudełkach znajdziemy także kolorowe przegródki pozwalające oznaczać grupy fiszek zawierające słówka i zdania, które już świetnie znamy, których się aktualnie uczymy oraz te, które dopiero czekają na swoją kolej.

fiszki

Do kompletu dołączono kolorową linijkę-zakładkę. Gadżet z pewnością także znajdzie swoje zastosowanie przy tradycyjnej, podręcznikowej nauce szekspirowskiego języka.

Polecamy fiszki dla uczniów i dorosłych, nie tylko jako nieocenioną pomoc przy nauce angielskiego, ale także, dzięki wspomnianym pomysłom na fiszkowe zabawy, quizy i gry, jako świetny sposób na niebanalną formę spędzania wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Fiszki SCHOOL "I like strawberries" Etap 1

Fiszki SCHOOL "Do you enjoy watching action films?" Etap 2

Wydawnictwo EDGAR: www.jezykiobce.pl