My First Activity – recenzja

Kalambury i planszówka

My First Activity to wersja dla najmłodszych znanej i wielokrotnie nagradzanej gry ACTIVITY. Firma Piatnik, jeden z największych i najstarszych producentów kart do gry i gier planszowych, oferuje nam produkt wysokiej jakości.

Ładne, kolorowe i przede wszystkim wytrzymałe pudełko zawiera:
♦ 6 części planszy, po której będą wędrować słonie
♦ 165 kart z obrazkami-hasłami
♦ 2 drewniane słonie
♦ instrukcję

My First Activity – recenzja

Główne zadanie pojawiające się w grze, czyli doprowadzenie słoni do wodopoju, to tak naprawdę tylko pretekst do świetnej zabawy w gronie... No właśnie, w My First Activity można grać w licznym towarzystwie (wydawca sugeruje, że nawet do 16 osób, podzielonych na drużyny) lub całkiem kameralnie – 2-3 osoby.  

Wiek uczestników nie ma większego znaczenia. Jeśli dziecko potrafi słowami, gestami lub za pomocą rysunków opisać obrazek-hasło znajdujące się na karcie, śmiało może uczestniczyć w zabawie.  

Gra wciąga i nie nudzi się szybko, ponieważ możemy korzystać z niej na wiele sposobów. Już samą trasę, którą będą podążać słonie, można zbudować różnorako. A obrazków-haseł mamy aż 165! Znajdują się na nich również podpisy w j. angielskim, co daje możliwość równoczesnej nauki słówek oraz ćwiczeń w formułowaniu wypowiedzi w tym języku.

My First Activity pobudza wyobraźnię, uczy szybkiego kojarzenia i poszerza słownictwo. Można się również przy niej solidnie pogimnastykować i przede wszystkim świetnie bawić. Polecamy!

 

Redakcja rodzinny-krakow.pl