Seria "100 zabaw" – recenzja

Nauka oraz zabawa czyli 100 zabaw z Lisem Fisem i koparką Barbarką

Autorzy: Bożena Dybowska, Anna Grabek

Seria wydawnicza: Kapitan Nauka

"100 zabaw z lisem Fisem" to pudełko pełne zagadek, przygód, zadań matematycznych oraz grafomotorycznych. Znajdziemy w nim książeczkę, 36 dużych dwustronnych kart oraz ścieralny flamaster. Ile możliwości oferuje taki zestaw? Mnóstwo. Karty wykonane są tak, aby można było wracać do nich wielokrotnie, a nawet przekazać je młodszemu rodzeństwu kiedy zadania okażą się już zbyt łatwe. Możliwe jest to dzięki ich trwałości oraz ścieralnemu flamastrowi.

Seria


Format kart jest wygodny zarówno do rozwiązywania jak i do przeglądania. Stonowana kolorystyka obrazków nie rozprasza uwagi dziecka. Dzięki realistycznym ilustracjom 5- lub 6-latek pozna leśny świat: jego mieszkańców, roślinność, owoce drzew. Tropiąc zwierzęta i rozwiązując leśne zagadki będzie musiał wykonać wiele obliczeń matematycznych (w zakresie do 10), ćwiczyć rączkę prowadząc flamaster po śladzie, rozpoznawać oraz pisać literki. Wiele leśnych łamigłówek znajduje się również w dołączonej książeczce, którą można kolorować.

Seria
Jeśli poznacie już Lisa Fisa, jego leśnych przyjaciół oraz rozwiążecie wszystkie zadania, zajrzyjcie również do pudełka "100 zabaw z koparką Barbarką". Przeniesiecie się wówczas w świat miejski. Barbarkowe łamigłówki odbywają się w scenerii budowlanej, ulicznej, czasem w sklepie, na boisku lub dworcu kolejowym.
Seria 100 zabaw wydana przez Wydawnictwa EDGAR pomaga dzieciom doskonalić umiejętności matematyczne, logiczne oraz językowe. Ćwiczy spostrzegawczość, poszerza wiedzę z wybranego tematu. Jest również wciągającą zabawą.

Polecamy!
Redakcja Rodzinnego Krakowa