Superquiz: Pieniądze - recenzja

Podobno dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Z dziećmi jednak warto pomówić o finansach, oszczędzaniu, domowym budżecie czy rozsądnym planowaniu wydatków. Temat wcale nie jest prosty, ale może okazać się doskonałą inwestycją w przyszłość naszych pociech. Świetną pomocą podczas rodzinnych dyskusji o meandrach ekonomii i finansów, może okazać się kolejny Superquiz Kapitana Nauki - PIENIĄDZE.

Finanse dla najmłodszych

To ciekawy przewodnik po świecie finansów dla dzieci, choć pewnie i dorośli z zainteresowaniem zajrzą do wiadomości zawartych na kartach Superquizu. Znajdziemy tu mnóstwo tematów z zakresu ekonomii, finansów, bankowości i historii pieniądza. Krótkie, zwięzłe i przystępne informacje na każdej stronie kart pozwalają dowiedzieć się np.: czym jest nominał, barter, popyt i podaż, deflacja czy tez papiery wartościowe. Na drugiej stronie każdej karty znajdziemy natomiast zagadki, pytania i quizy dotyczące omawianego zagadnienia.

160 ciekawych tematów, także tych mniej przyjemnych, choć ważnych i wartych omówienia, choćby ku przestrodze, jak: zakupoholizm, bankructwo, komornik, długi...
Kolorowe zdjęcia i zabawne ilustracje na kartach quizu sprawiają, że nauka finansów i ekonomii z Kapitanem Nauką staje się czystą przyjemnością. Karty spięte są ze sobą na zasadzie kołonotatnika niedużego formatu, dzięki czemu Superquiz PIENIĄDZE może być świetną rozrywką także podczas rodzinnych lub szkolnych wycieczek.
Polecamy!