Klubokawiarnia likeKonik

Klubokawiarnia lIkeKonikIdeą likeKonika jest stworzenie bardzo kreatywnej, przyjaznej kulturze, sztuce i zabawie przestrzeni, dedykowanej przede wszystkim dzieciom i ich rodzinom. W organizowanych wydarzeniach kulturalnych koncentruje się na dorobku i bogactwie kulturalnym regionu Małopolski, z podkreśleniem symboliki Krakowa.
likeKonik to również kawiarnia z pyszną kawą, wybornymi mieszankami herbat, deserami oraz belgijską czekoladą na gorąco.

Co organizuje likeKonik?

- zajęcia i warsztaty twórcze dla dzieci,
- przyjęcia urodzinowe dla dzieci,
- koncerty muzyczne dla dzieci (współpraca z Akademią Muzyczną w Krakowie),
- wystawy i wernisaże, do tworzenia których pragniemy zachęcić i promować środowisko artystyczne Małopolski i nie tylko,
- spotkania z artystami, ciekawymi ludźmi, mentorami kultury.

Dlaczego warto przyjść na zajęcia rozwojowe?

Na zajęciach dziecko uczy i rozwija się poprzez zabawę. Uczestnictwo w zajęciach pomaga dziecku odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji w przyszłości jaką jest pójście do przedszkola. Dawanie dziecku okazji do poznawania nowych ludzi pozytywnie wpłynie na jego proces uspołecznienia. W grupie innych dzieci dziecko uczy się dzielić zabawkami, odraczać swoje zachcianki, poznaje normy i zasady oraz konsekwencje ich nieprzestrzegania. Zajęcia prowadzone są w grupie, więc mają charakter społeczny – uczą współpracy w grupie.
Zajęcia przedprzedszkolne

Podczas każdych zajęć dzieci wykonują kilka prac plastycznych, które doskonale wpływają na rozwój sprawności manualnych, rozwój wyobraźni twórczej, poczucie estetyki, pozwalają na wyrażenie niewypowiadanych uczuć i emocji. Poza tradycyjnymi kredkami, farbami czy plasteliną dzieci mogą sięgać także po nietypowe materiały plastyczne takie jak ryż, kasza, mąka, wata (poznanie nowych materiałów, zapachów i faktur dodatkowo wzmacnia rozwój twórczy i manualny).
Dzieci uwielbiają warsztaty plastyczne jeszcze z jednego ważnego powodu: mogą się podczas nich brudzić do woli!


GODZINY OTWARCIA KLUBOKAWIARNI LIKEKONIK

od wtorku do piątku w godz. 9:30-13:00 i 16:00-19:30
» W poniedziałki kawiarnia jest czynna tylko podczas przedpołudniowych zajęć.
» W weekendy, ze względu na organizowane Przyjęcia Urodzinowe, kawiarnia zaprasza po wcześniejszym sprawdzeniu godzin otwarcia w kalendarzu.

Gdzie
Pawilon Wyspiańskiego
Plac Wszystkich Świętych, Kraków
Wejście do Pawilonu dla wózków z ul. Grodzkiej, następnie Windą na poziom -2

Kontakt:

Adres e-mail: kontakt@likekonik.pl

www.likekonik.pl

Organizacja i zajęcia: 510 008 500
Kawiarnia: 510 008 400

 Mapa