Arteteka

Arteteka to jedna z agend Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie mieszcząca się w Budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki na ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego). Do dyspozycji czytelników przeznaczone są trzy piętra: muzyka, obraz, słowo - każda nazwa odnosi się do typu gromadzonych zbiorów (około 20 tysięcy materiałów).

Arteteka mieści się w skrzydle gmachu Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie.

ArtetekaW jej zbiorach znajdują się e-booki, e-czasopisma, audiowizualia (płyty muzyczne i filmowe, audiobooki) oraz książki, czasopisma wydane w tradycyjnej formie. Tutaj również swoje miejsce mają bogate zbiory Małopolskiego Studia Komiksu, oraz Czytelnia Liberatury.

Zbiory muzyczne, dzięki swojej różnorodności, powinny zadowolić szeroką gamę odbiorców. W Artetece znajdziemy muzykę rozrywkową na płytach CD i filmy muzyczne na DVD. Dodatkowo oddanych zostało ponad 170 czasopism muzycznych poświęconych muzyce klasycznej, operze, jazzowi i innym gatunkom. Na miejscu można skorzystać z katalogów i nagrań ponad 450 wytwórni muzycznych.

Dział Obrazu może zainteresować miłośników kina. Biblioteka udostępniła do wypożyczenia filmy na płytach DVD. Oprócz tego dostępne są komiksy polskie i zagraniczne, kolekcje scenariuszy komiksowych oraz ich cyfrowe wersje. Obraz to też fotografia, dlatego w Artetece znajdziemy zdjęcia dzieł sztuki, ale też czasopisma i książki poświęcone malarstwu, grafice, rzeźbie i innym dziedzinom.

Słowo to dział poświęcony niecodziennym książkom. Zbiory zawierają e-booki, w tym multidyscyplinarny eBook Academic Collection. Dostępne są również najważniejsze spektakle XX wieku. Ciekawym zbiorem jest Liberatura – książka, która jest przygotowana do czytania, ale wychodzi poza ramy tradycyjnej swoją wyjątkową formą.

Arteteka ma być przestrzenią wolnej wymiany myśli i poglądów dzięki organizowanym spotkaniom, warsztatom i wykładom. Biblioteka zapewnia dostęp do profesjonalnego oprogramowania oraz kolekcję gier komputerowych.

ArtetekaArteteka oferuje bezpłatny dostęp do specjalistycznych baz Theatre In Video, Dance In Video (Alexander Street Press).

Biblioteka to również bardzo nowoczesny sprzęt elektroniczny:

34 komputery typu all in one z dotykowymi ekranami (częściowo wyposażone m.in. w tablety graficzne),
60 czytników e-booków (30 dostępnych na miejscu i 30 przeznaczonych do wypożyczenia),
5 tabletów (Android),
pianino cyfrowe,
odtwarzacz Blue Ray,
zestaw PlayStation z kontrolerem ruchu PS Move,
urządzenia wielofunkcyjne,w pełni wyposażona sala konferencyjna.

Arteteka to także miejsce kreacji szeroko rozumianej sztuki, dlatego też uzupełnieniem wysokiej jakości sprzętu jest profesjonalne oprogramowanie do tworzenia, edycji, obróbki muzyki i grafiki.

ARTETEKA
Budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki
ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)
tel. 12 37-52-143
 

 Mapa