Fundacja Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku z inicjatywy jej założyciela i Fundatora – Piotra Piwowarczyka, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. 

Misja Fundacji Mam Marzenie

 

ul. Św. Krzyża 7 Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku naszej działalności spełniliśmy ponad 5 000 marzeń chorych dzieci.

Ambasadorem Fundacji Mam Marzenie jest aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Działalność Fundacji Mam Marzenie to również wiele niezwykłych akcji charytatywnych z których całkowity dochód przeznaczany jest na realizację marzeń chorych dzieci. 

Zamień kwiaty na marzenia

to inicjatywa, za pomocą której w dniu ślubu możesz podzielić się swoim szczęściem z innymi. Zamiast kwiatów, które szybko zwiędną, Twoi goście mogą wrzucić do puszki datek na spełnienie marzeń naszych podopiecznych.

Akcja Breloczki
Za sprawą 6 tys. breloczków w kształcie bucików, wyprodukowanych przez firmę Keen, które można kupić w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych marki, spełniamy marzenia chorych dzieci. Koszt breloczka to 20 zł – cała kwota przekazywana jest na naszą Fundację.

Rzeczy, które marzą - wspólny projekt FMM i firmy Texland. W jego ramach w województwach śląskim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim zbierana jest używana odzież, a część pieniędzy z jej zagospodarowania i sprzedaży przeznaczana jest na naszych Marzycieli.

Pomaganie przez czytanie
Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste: łącząc przyjemne z pożytecznym, zdobywasz MultiPunkty i przekazujesz je na podopiecznych naszej Fundacji. Wystarczy udać się do magicznej czytelni, rozsiąść się wygodnie w fotelu i, relaksując się, spełniać marzenia.

Stary telefon - niepotrzebny telefon, który zaśmieca Ci mieszkanie, możesz przekazać do recyklingu firmie Greenfone Sp. z o.o. W ten sposób przyczynisz się nie tylko do spełnienia marzeń chorych dzieci, ale i ochrony środowiska.

Skrzynka Pełna Marzeń
Uruchomiliśmy ją razem z Onetem, który część przychodów z e-maili reklamowych Onet Poczty przeznacza na spełnianie marzeń naszych podopiecznych. Dzięki niej każdego miesiąca na twarzy kolejnego dziecka gości uśmiech.

Kosmetyki na marzenia
Od 1 lutego 2014 roku firma Nova Kosmetyki przekazuje 1 złoty od każdego sprzedanego kosmetyku na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

tel./fax: (12) 426 31 11
e-mail: fundacja@mammarzenie.org

Fundacja Mam Marzenie jest organizacją pożytku publicznego

 Mapa