Pracownia i zespół tańca współczesnego

PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO – dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 21 lat (do 25 lat w przypadku kontynuowania zajęć) zaprasza na zajęcia wszystkich pragnących zwiększyć świadomość własnego ciała, poznać nowy lub inny styl taneczny.

SCKM Kraków
Zajęcia z Techniki Tańca w dwóch grupach:

Taniec współczesny I – grupa początkująca
Taniec współczesny II – grupa średnio zaawansowana

taniec

TeatrCiąglewRuchu – grupa repertuarowa przygotowująca do występów na scenie. Umożliwia wspólne poszukiwania tematów, dyskusje, spory i kreowanie języka ruchowego dopasowanego do określonej choreografii.
Grupa Młodych Choreografów – skupia ludzi chętnych do tworzenia własnych choreografii pod okiem pedagoga.
Tańce z Wyobraźnią – wprowadzają dzieci w różnorodny świat tańca poprzez poznawanie elementów ruchu (przestrzeń, czas, energia) i ciała. Podczas zajęć skupiamy się na: uwalnianiu wyobraźni ruchowej, rozwijaniu zdolności motorycznych, współpracy w grupie, rozwijaniu indywidualnego sposobu poruszania całym ciałem, wyrabianiu pamięci ruchowej i orientacji w przestrzeni.

Kontakt: tel. 12 430 50 90, e-mail: biuro@sckm.krakow.pl
Prowadzenie: Marta Pietruszka
Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15

https://www.sckm.krakow.pl

ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO – wszechstronne zajęcia taneczne skoncentrowane wokół techniki tańca współczesnego, jazzowego i klasycznego. Przeznaczone dla młodzieży w wieku 12-19 lat, która miała już w swoim życiu do czynienia z tańcem (wymagana podstawowa znajomość tańca klasycznego, współczesnego bądź jazzowego).

taniec
Zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu (technika tańca oraz repertuar). Dodatkowo raz w miesiącu przewidziane są warsztaty taneczne ze znanymi choreografami i instruktorami działającymi na terenie Krakowa i nie tylko.
Celem pracy warsztatowej jest tworzenie etiud tanecznych i spektakli scenicznych, udział w wybranych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tanecznych, uczestnictwo w warsztatach tanecznych i innych wydarzeniach kulturalnych, które koncentrują się wokół tańca i ruchu.
Zespół Tańca Współczesnego skupia w sobie wytrwałych, ambitnych i zaangażowanych miłośników tańca.
Nasze priorytety: PASJA, PROFESJONALIZM, ROZWÓJ, OTWARTOŚĆ, ZAANGAŻOWANIE, WYTRWAŁOŚĆ oraz to, co najbardziej istotne: RADOŚĆ Z TAŃCA wyniesiona z każdych zajęć.