Zajęcia dla dzieci w NCK

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Zajęcia dla dzieci w NCKW nowym sezonie kulturalnym proponujemy dzieciom znane z lat ubiegłych i sprawdzone zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowe i rekreacyjne oraz, tak jak co roku, kilka nowości. 


Warsztaty rysowania piaskiem

Warsztaty mają na celu zapoznanie z podstawami rysowania piaskiem – wycinanie form i figur poprzez odgarnianie tła, tworzenie i rysowanie linii prostych i krzywizn. Powyższe zagadnienia dzieci opanowują rysując pejzaże, rośliny i zwierzęta. Tworzą w ten sposób zarys scenariusza historii rysowanej piaskiem. W trakcie zajęć odtwarzana jest muzyka, która relaksuje i pobudza wyobraźnię. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.


Warsztaty rysowania światłem

Przekazanie informacji o zasadach posługiwania się latarkami UV oraz okularami z filtrem UV.  Zapoznanie się z różnymi rodzajami latarek oraz różnymi efektami przez nie uzyskiwanymi – rysowanie linią, rysowanie plamą światła, szerokim i wąskim strumieniem światła.  Przekazanie informacji o zasadach tworzenia scenariuszy historii rysowania światłem o dynamicznej, spójnej fabule.  


Nowohucki Uniwersytet Dzieci

NUD jest wyprawą w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. W tym roku dzieci mają do wyboru: Wydział Przyrodniczy, Wydział Turystyki, Wydział Robotyki i Wydział Programowania.


Zajęcia koncentracji

Zajęcia kształcą umiejętności koncentracji, tworzenia skojarzeń – rozwijają spostrzegawczość i zdolności zapamiętywania, uczą współpracy w grupie, a także rozpoznawania swoich emocji i radzenia sobie z nimi. Trening wzmacnia samodzielność i kreatywność, jest twórczą i inspirującą zabawą zgodnie z zasadą: jeśli coś jest przyjemne – nie ma problemów z koncentracją.


Akrobatyka

Zajęcia adresowane do dzieci od 5 roku życia. Program obejmuje gimnastykę artystyczną, akrobatykę i elementy sztuki cyrkowej. Zajęcia poprawią ogólną sprawność uczestników, wzmocnią i uelastycznią ciało, a przede wszystkim będą dobra zabawą. 


Break Dance

Taniec z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych w „parterze”, czyli rękami i nogami, a często całym ciałem, na ziemi. Zajęcia składają się z półgodzinnej rozgrzewki i rozciągania metodą stretching. Kolejno następuje prezentacja, opis sposobu wykonywania poszczególnego elementu, a na końcu indywidualne ćwiczenie danej figury pod okiem instruktora. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!
Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl