Zajęcia dla dzieci w NCK

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

NCK – pomysły na zajęcia dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Na nowy sezon krakowskie NCK przygotowało dla dzieci i młodzieży wiele atrakcyjnych propozycji.

Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilka nowości. W przyjaznej atmosferze, wśród rówieśników i pod dobrą opieką, najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić. 

zajęcia dla dzieci w krakowie

Szachy w NCK!
Szachy to strategiczna gra planszowa uznawana przez Mię¬dzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportową. Ich historia sięga VI wieku n.e., a jako miejsce narodzin wskazuje się Indie. Szachy poprawiają umiejętności arytme¬tyczne i zdolność planowania, uczą analitycznego i krytycznego myślenia, zwiększają IQ.

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział ProGRAmowania!
Celem zajęć jest wprowadzenie młodzieży w świat języka programowania w oparciu o innowacyjne metody edukacyjne, które poprzez lekką, ciekawą i nieoczywistą formę przemycają trudniejsze zagadnienia. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznają podstawowe zasady kodowania i tworzenia aplikacji i stron, ale także nauczą się tworzenia prostych grafik i staną do „grywalizacji” w specjalnie przygotowanej wersji Minecrafta.

Grafika warsztatowa
Zajęcia są okazją do zapoznania się z różnorodnością technik graficznych. Pod opieką artysty grafika uczestnicy poznają taj¬niki warsztatu, materiały i narzędzia, będą powielać swoje dzieła w technikach: linorytu, gipsorytu i monotypii. W wesołej i przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze ekspe¬rymenty będzie okazja do rozwijania wyobraźni i zdolności plastycznych. Zajęcia dla dzieci od 7. roku życia.

Baletowa zerówka
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat. W programie znajdą się ćwiczenia modelujące i kształtujące prawidłową postawę ciała i umuzykalniające, a także nauka podstawowych pozycji stóp i rąk, elementy pantomimy oraz zabawy muzyczne.

zajęcia dla dzieci w krakowie

Akrobatyka
Aktywność adresowana do dzieci od 5. roku życia. Uczestnicy zajęć będą uczyć się podstawowych elementów akrobatycznych, takich jak przewroty, przerzuty, przejścia, stójki oraz pracować nad siłą i gibkością, która pomoże im w opanowaniu elemen¬tów trudniejszych - szpagatów czy stania na rękach. Zajęcia poprawią ogólną sprawność uczestników, wzmocnią i uelastycznią ciało, a dodatkowo  będą dobrą zabawą.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!
Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl