Zajęcia dla dzieci w NCK

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

NCK – pomysły dla najmłodszych

Na nowy sezon 2019/2020 przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcyjnych propozycji. Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilka nowości. W przyjaznej atmosferze, wśród rówieśników i pod dobrą opieką, najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić.

nck

Giętkie języki i słowne pułapki - nowość w NCK!
Nietypowy i bardzo wesoły trening poprawnej polszczyzny, podczas którego nie zabraknie zabaw słownych i potyczek dykcyjnych. Warsztaty (dedykowane klasom I-VI) poprowadzi Maurycy Polaski – aktor, muzyk, autor książek dla dzieci. Zajęcia dla grup zorganizowanych.

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Detektywistyczny - nowość w NCK!
Każdy z nas ma w sobie żyłkę detektywa! W trakcie zajęć uczestnicy będą analizować ślady kryminalistyczne i samodzielnie rozwiązać zagadki detektywistyczne, ucząc się analitycznego myślenia i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nietypowe pytania. Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Warsztaty komiksu - nowość w NCK!
Zajęcia są ukierunkowane na poznanie i zrozumienie języka komiksu, a ich formuła jest oparta na wyobraźni, radości tworzenia, kreatywności oraz zabawach z papierem. Każdorazowo zajęcia będą składały się z trzech stałych elementów: ciekawostek ze świata komiksu, zabaw komiksowych i ćwiczeń praktycznych. Zajęcia dedykowane są dzieciom od 8 roku życia, ale zachęcamy do udziału także rodziców.

Baletowe ABC - nowość w NCK!
Zajęcia baletowo-jazzowe dla dzieci w wieku 8 - 12 lat. Program obejmuje technikę barre au sol oraz podstawy tańca klasycznego i tańca jazzowego. Podczas ćwiczeń uczestnicy poznają kroki i pozy tańca klasycznego oraz elementy tańca jazzowego.

Capoeira
Sztuka walki, która powstawała w XVIII i XIX wieku w Brazylii. Łączy w sobie elementy samoobrony, tańca i akrobatyki. Charakteryzuje się dynamizmem, płynnością ruchów oraz formami taneczno-akrobatycznymi. Treningom towarzyszy śpiew w języku portugalskim oraz muzyka, wykonywana na oryginalnych instrumentach.

Klub Super Mama

Ruchy maluchy
Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci w wieku do 3 lat z rodzicem/opiekunem. Ćwiczenia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu, dostarczą każdej mamie i każdemu tacie ciekawych pomysłów do tworzenia własnych zabaw.

Małe Przedszkolaki
Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci (w wieku 1,5-3 lat), które przygotowują je do pracy w grupie. Spotkania Małych Przedszkolaków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność rówieśników i uczy się z nimi współpracować.

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci
Zajęcia prowadzone wg teorii amerykańskiego profesora E. E. Gordona mają na celu przygotowanie dzieci do rozumienia muzyki, tak jak rozumieją one swój język ojczysty.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

NCK dla młodych – warto zainwestować w wolny czas

Wśród wielu propozycji zajęć dla młodzieży znajdują się trzy nowości i cały zestaw sprawdzonych pomysłów na wolny czas. Warto, już od najmłodszych lat, rozwijać swoje talenty i sięgać po nieznane.

Warsztaty dziennikarskie – nowość w NCK!
Podczas warsztatów adepci sztuki dziennikarskiej dowiedzą się jak pracować z mikrofonem, czego nie lubi kamera, jak przeprowadzić dobry wywiad, jak zrelacjonować wydarzenie oraz czym jest kaczka dziennikarska.

Niezwykli ludzie – szlachetne czyny - nowość w NCK!
Warsztaty historyczne skierowane do szkół. W trakcie zajęć będziemy przyglądać się wybitnym postaciom, które swoimi czynami zmieniły losy świata i zapisały się na kartach historii. Zajęcia dla grup zorganizowanych.

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA
Grupę tworzy młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Program artystyczny prezentowany przez grupę obrazuje i propaguje piękno polskiej kultury ludowej i narodowej. W swoim repertuarze posiada pieśni i tańce różnych regionów kraju. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy – budują wrażliwość artystyczną, wiążąc proces rozwoju fizycznego z poznaniem kultury narodowej. Zespół regularnie uczestniczy w wielu znaczących festiwalach i konkursach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jest także laureatem wielu nagród i odznaczeń.

Hartownia
Grupa tańca współczesnego dla młodzieży w wieku 10-13 lat, będąca rozwinięciem pracy Małego Teatru Ruchu i propozycją dla osób chcących rozpocząć swoją taneczną przygodę w Krakowskim Centrum Choreograficznym – miejscu dedykowanego sztuce tańca. Lekcje będą bazowały na technice tańca współczesnego, wspomaganej ćwiczeniami rytmicznymi, koordynacyjnymi, sprawnościowymi i rozciągającymi.

Akrobatyka
Zajęcia adresowane do dzieci od 5 roku życia. Program obejmuje gimnastykę artystyczną, akrobatykę i elementy sztuki cyrkowej. Uczestnicy zajęć będą uczyć się podstawowych elementów akrobatycznych, takich jak przewroty, przerzuty, przejścia, stójki oraz pracować nad siłą i gibkością, które pomogą im w opanowaniu elementów trudniejszych, takich jak szpagaty czy stanie na rękach. Zajęcia poprawią ogólną sprawność uczestników, wzmocnią i uelastycznią ciało, a przede wszystkim będą dobrą zabawą.

Latino solo - nowość w NCK!
Mieszanka gorących rytmów latynoamerykańskich. Proste układy taneczne w rytmie salsy, bachaty i cha-chy są zastrzykiem pozytywnej energii. Program zajęć zawiera naukę kroków tanecznych i prostych choreografii, które angażują całe ciało oraz końcowe ćwiczenia relaksujące i rozciągające.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!
Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl