Centrum Pomocy Prawnej dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Ciężka choroba dziecka, oprócz konieczności zapewnienia troskliwej opieki medycznej, rehabilitacyjnej czy psychologicznej, implikuje często zawiłe problemy prawne, wymagające profesjonalnej pomocy. Obserwując potrzeby rodzin niepełnosprawnych dzieci, nie tylko objętych opieką Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci - w styczniu 2014 roku rozpoczęło działalność Centrum Pomocy Prawnej dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Krakowie, w którym prawnicy-wolontariusze udzielają darmowych porad prawnych.

 Centrum Pomocy Prawnej dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci od początku swojego działania wspiera wszystkie rodziny objęte opieką także w postaci porad prawnych. Powołanie Centrum Pomocy Prawnej  dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych wynika z potrzeby wspierania także innych rodziców chorych dzieci, którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie mogą pozwolić sobie na opłacenie profesjonalnej pomocy prawnej.

Wolontariusze Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, wśród nich adwokaci, aplikanci, doktoranci Wydziałów Prawa – udzielać będą bezpłatnych porad i sporządzać podstawowe pisma procesowe dla wszystkich rodziców, których sprawy związane są w sposób bezpośredni z prawami, przywilejami, interesami, sporami z organem administracji  lub ZUS - niepełnosprawnego dziecka.

Dyżury Centrum Pomocy Prawnej MHD odbywają się w środy w godzinach od 15.00 do 18.00, w biurze MHD, Os. Młodości 10, Kraków-Nowa Huta. Prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie:  tel. 609 340 171 lub  prawo@mhd.org.pl.

Możliwe jest także umówienie się na inny termin, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, związanych z koniecznością opieki nad dzieckiem, staramy się dojeżdżać do osób potrzebujących pomocy. Patronem Merytorycznym Centrum Pomocy Prawnej dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych są Rorbach & Węgiel Kancelarie Adwokackie.

Prawnicy Centrum odpowiadać będą także na zapytania przesyłane mailem na adres: prawo@mhd.org.pl.

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci jest organizacją pożytku publicznego, działającą w całej Małopolsce od 2006 roku. Pod domową opieką MHD pozostaje grupa ponad 40 Pacjentów  i ich rodzin. MHD pomaga także rodzinom po stracie dziecka.

Ambasadorką MHD jest aktorka Joanna Koroniewska.

MHD jest inicjatorem budowy pierwszego i jedynego w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci, które powstanie w Krakowie przy ul. Odmętowej. 

Więcej o MHD: www.mhd.org.pl

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Czerwonego Kapturka 10, 31-711 Kraków  

Biuro: os. Młodości 10, 31-908  Kraków

KRS 0000249071, NIP 6782972883  

Przekaż swój 1% podatku nieuleczalnie chorym dzieciom ! Bo życie jest czasem zbyt krótkie...