Prezent dla dzieci w polskich szpitalach

Gdy dzieci są chore, powinniśmy zawalczyć o ich uśmiech, o zaciekawienie, które pozwoli na chwilę zapomnieć o szpitalu – tłumaczy Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation. Razem z Fundacją „dr Clown" prowadzą akcję w ramach której dzieci w szpitalach w całej Polsce dostają w prezencie „Wierszyki i kolorowanki" inspirowane „Mądrymi bajkami z całego świata" wydanymi podobnie jak ta ostatnia publikacja pod szyldem Kulczyk Foundation. Przepiękne „Wierszyki i kolorowanki" sukcesywnie docierają do małych pacjentów.

– Mamy serial „Efekt Domina" w TVN, w którym pokazujemy projekty pomocowe Kulczyk Foundation, mamy „Edukację Globalną – Efekt Domina", która dotarła do wszystkich polskich szkół podstawowych i gimnazjów. Mamy wreszcie „Mądre bajki z całego świata" dla młodszych dzieci w szkole. A teraz proponujemy coś do zabawy, ale takiej, która rozwija wrażliwość dziecka – wyjaśnia Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.

Wierszyki i kolorowanki

Ponad 27 tysięcy egzemplarzy książeczek dla małych pacjentów


Fundacja „Dr Clown", której Kulczyk Foundation nadała tytuł „Eksperta od uśmiechu dziecka", przekaże w trakcie ogólnopolskiej akcji ponad 27 tysięcy egzemplarzy książeczek małym pacjentom blisko 70 szpitali, które są objęte opieką 24 lokalnych oddziałów Fundacji w całej Polsce. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni" – rozdadzą dzieciom „Wierszyki i kolorowanki" i zachęcą do udziału w konkursie plastycznym.  Animatorzy Fundacji przeprowadzą z dziećmi kreatywne warsztaty, podczas których mali pacjenci, wspólnie z „doktorami clownami", będą czytać wierszyki oraz malować obrazy przedstawiające najważniejsze dla nich wartości. Akcja zostanie uwieńczona wystawą prac małych podopiecznych.

– Chcemy nieść uśmiech chorym dzieciom i sprawić, aby zapomniały o chorobie, bolesnych zabiegach i smutku rozłąki z najbliższymi. Bawiąc możemy też uczyć, dlatego bliski nam jest projekt edukacji ku wartościom, realizowany przez Kulczyk Foundation – podkreśla Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown".

Wierszyki i kolorowanki

W książeczce jest 17 kolorowanek i 17 wierszyków z nimi związanych, zawsze gdy pokolorujemy jakiś obrazek i odwrócimy stronę to znajdziemy wierszyk o bohaterach kolorowanki. Dodatkowo na samym końcu jest miejsce na własny obrazek i własny wierszyk.

Wierszyki i kolorowanki

Patronat merytoryczny nad publikacją objął Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto wiedzieć, że całą książeczkę można również pobrać na stronie www.madrebajki.com

Kulczyk Foundation to Fundacja, która wykorzystuje najlepszą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych przede wszystkim w tych częściach świata, w których beneficjenci pomocy nie mają żadnych szans na samodzielną poprawę jakości swojego życia. Celem Kulczyk Foundation jest ponadto budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne.

Fundacja „Dr Clown" od 1999 roku z powodzeniem prowadzi program terapii śmiechem i zabawą (geloterapii) w polskich szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. W 2015 roku wolontariusze Fundacji podczas 1979 wizyt odwiedzili blisko 59 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.